کارلوس سانتوس، مدافع برزیلی تیم فوتبال نفت تهران در گفت‌و گو با سایت این باشگاه در خصوص شرایط فعلی خود در تیم نفت و اینکه چرا پس از جدایی از ذوب‌آهن به جمع زردپوشان پیوست، گفت: فکر می‌کنم همین که نفت یک تیم بزرگ در فوتبال ایران است، دلیل کافی برای پیوستن من به این تیم بود. ضمن اینکه آنها نیز به فوتبال من علاقه نشان داده، به من پیشنهاد دادند و من هم قبول کردم. همان‌طور که گفتم نفت تیمی بزرگ در فوتبال ایران است و من به بازی کردن در تیم‌های بزرگ علاقه دارم.

وی در پاسخ به این پرسش که «چرا در تیم‌های خوب ایران مثل ذوب‌آهن و نفت خیلی زود می‌شود در ترکیب ثابت تیم‌ها حضور پیدا کرد؟»، تصریح کرد: من حدود ۱۰ سال است که از شهرم دورم و یک زندگی کاملاً حرفه‌ای دارم، بنابراین برایم سخت نیست که وقتی به تیم جدیدی می‌روم خیلی زود با شرایط جدید خودم را هماهنگ کنم. ضمن اینکه مردم ایران بسیار مهربان و اکثر آنها فوتبالدوست هستند که همین موضوع نقش بسزایی در جا افتادن من در تیم‌های ایرانی دارد.

مدافع میانی نفت تهران در پاسخ به این سؤال که «آیا قبل از حضور در ایران سابقه بازی در تیم‌های آسیایی را داشته‌ای؟»، گفت: بله در سال ۲۰۱۰ حضور در لیگ چین را تجربه کردم و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ نیز در عربستان صعودی بازی کردم. به اعتقاد من ایران یکی از بهترین تیم‌های ملی را دارد. ایرانی‌ها لیگی قوی دارند که بازیکنان خوب و باکیفیتی در آن بازی می‌کنند.

وی افزود: من معتقدم سطح کیفی لیگ ایران از لیگ‌های چین و عربستان صعودی که در آنها بازی کرده‌ام بالاتر است و فقط کیفیت چمن و امکانات سخت افزاری آن لیگ‌ها از لیگ ایران بهتر است.

سانتوس در مورد کار کردن با منصوریان نیز خاطر نشان کرد: منصوریان مربی جوان و مرد خیلی خوبی است. خیلی خوب است که شما با مربی کار کنی که قبلاً خودش فوتبالیست بوده و در بالاترین سطح فوتبال کشورش بازی کرده است. منصوریان می‌تواند ذهن و شرایط بازیکنانش را به خوبی درک کند. وی در زمان بازیگری فوتبالیست خیلی خوبی بوده و در آینده‌ای نزدیک هم مربی بزرگی خواهد شد.

وی در مورد نخستین بازی خود در ترکیب نفت مقابل تراکتورسازی عنوان کرد: بازی سختی را مقابل تراکتورسازی داشتیم، چون در اولین بازی لیگ همیشه تیم‌ها می‌خواهند قدرت‌شان را به معرض نمایش بگذارند. در بازی با تراکتورسازی این ما بودیم که ۹۰ دقیقه بازی را کنترل کردیم. ما سه یا چهار موقعیت خیلی خوب گلزنی داشتیم که متأسفانه از دست دادیم، اما آنها فقط یک موقعیت جدی گلزنی داشتند. می‌توانستیم سه امتیاز بازی را بگیریم هرچند که کسب یک امتیاز در تبریز مقابل تیم تراکتورسازی در هفته نخست لیگ برتر امتیاز خوبی است.

سانتوس در مورد زوجش، سیدجلال حسینی، در مرکز خط دفاعی تیم فوتبال نفت تهران و اینکه آیا توانسته به هماهنگی لازم با او در جریان بازی برسد، گفت: در مورد سیدجلال حرف زدن خیلی راحت است، چون هرکسی می‌داند یک بازیکن و به ویژه یک بازیکن جوان آرزویش بازی کردن در کنار اوست. سیدجلال تجربه ملی زیادی داشته و سابقه بازی در جام جهانی را نیز دارد. وی رفتار و زندگی حرفه‌ای دارد.

وی افزود: بازی کردن در کنار سیدجلال خیلی راحت است، چون او باهوش است و قدرت بازی‌خوانی بالایی دارد. بازی کردن با کسی که در جریان بازی زیاد فکر می‌کند و زیاد هم می‌دود خیلی فوتبال را برای شما راحت می‌کند.

مدافع میانی تیم نفت در مورد بازی با صبا نیز تأکید کرد: ما بازی صبا مقابل استقلال اهواز را دیدیم. صبایی‌ها تیم خوبی هستند که مربی خوبی هم دارند، بنابراین باید در بازی با آنها در جریان بازی تمرکز کامل داشته باشیم، چون اگر با دقت و تمرکز بازی نکرده و بخواهیم بدون فکر و برنامه و احساسی بازی کنیم با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد. هدف و برنامه ما در این فصل قهرمانی است، بنابراین برای سه امتیاز هر بازی برنامه داریم، به ویژه اینکه اگر در آن بازی در خانه به میدان برویم.