روز نوزدهم خرداد بود که از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام شد تیم های بدهکار تا زمانی که وضعیت بدهی‌های گذشته خود را مشخص نکنند حق شرکت در پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را ندارند.

هرچند این اظهار نظر در سال‌های گذشته هم از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام شده بود اما ترتیب اثری به آن داده نشده بود، اما این بار فدراسیون‌نشین‌ها تاکید کردند پای تصمیم‌شان ایستاده‌اند و اجازه نخواهند داد تیم‌های بدهکار قرارداد بازیکنانشان را ثبت کنند.

درحالی که پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر از روز پنجشنبه هفته جاری - ۸ مردادماه - آغاز خواهد شد، اما هنوز مشخص نیست که تکلیف تیم‌هایی که بدهی‌های میلیاردی دارند چه می‌شود. فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی پای حرف خود ایستاده‌اند و نمی‌خواهند اجازه دهند این تیم‌ها در لیگ شرکت کنند.

اما در سوی دیگر سازمان لیگ برتر و مهدی تاج حضور دارند که برنامه‌ریزی‌هایشان را براساس حضور ۱۶ تیم انجام داده اند و نمی خواهند لیگ به تعویق بیفتد یا اینکه با تعداد تیم های کمتری شروع شود. با این حال تقابل سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت و روز پنجشنبه مشخص می شود کدام یک توانسته اند حرف شان را به کرسی بنشانند.

آنچه مسلم است حق با فدراسیون فوتبال است که بسیاری از اهالی فوتبال هم از این نظر دفاع کردند که تیم های بدهکار ابتدا باید تسویه حساب کنند بعد وارد لیگ پانزدهم شوند. با این حال سازمان لیگ نمی خواهد از چنین تصمیم درستی دفاع کند و به فکر برگزاری مسابقات با هر شرایطی است.