جنجال‌های سفر اخیر لیونل مسی به گابن برای شرکت در مراسم نمادین آغاز احداثیکی از استادیوم‌های میزبان بازی‌های جام ملت‌های آفریقای سال ۲۰۱۷ همچنان ادامه دارد.

مسی در ابتدای ماه جاری به دعوت رئیس جمهور گابن سفری به آفریقا داشت تا به صورت نمادین خشت یکی از دیوار‌هایی که قرار است استادیوم شهر «پورت جنتیل» را شکل دهند، بگذارد. اکنون اما گفته می‌شود آن خشتی که مسی دستان خود را روی آن گذاشت ناپدید شده و در واقع به سرقت رفته است.

طبق اعلام منابع خبری در گابن از جمله نشریه یونیون، هیچ کسی از نحوه به سرقت رفتن این خشت اطلاعی ندارد و به محض مطلع شدن نیروهای امنیتی از سرقت این خشت، گروهی از مقامات کشور به محل احداثاستادیوم رفته‌اند تا تحقیقات لازم را انجام دهند.

وضعیت خشت مفقوده مشخص نیست، اما پلیس گابن سرنخ‌هایی که آن را به سارقان یادگاری لئو مسی برای این کشور برجای گذاشته بود، می‌رساند.

پس از سفر مسی به گابن برخی از رسانه‌ها از جمله نشریه فرانس‌فوتبال ادعا کردند که او برای این سفر از گابنی‌ها ۳.۵ میلیون یورو گرفته است که البته این ادعا توسط سفیر گابن در فرانسه تکذیب شد. انتقاد از وضعیت ظاهری مسی برای سفر به گابن و ظاهر ناآراسته و غیررسمی او در حضور مقامات بلندپایه سیاسی این کشور جنجال دیگری بود که حول سفر مهاجم آرژانتینی بارسلونا به آفریقا شکل گرفت.