مهدی تاج در خصوص جلسه امروز هیات رییسه فدراسیون اظهار داشت: مهمترین بحثامروز جلسه لیگ یک بود و اینکه ۳ تیم به صورت مستقیم راهی لیگ برتر شوند و ۳ تیم به صورت مستقیم و بدون بازی پلی آف به لیگ یک سقوط کنند. تصمیم گرفتیم لیگ یک را دو گروهه نکنیم و مسابقات را در یک گروه برگزار کنیم. چون سال آینده در یک گروه ۲۰ تیمی مسابقات برگزار می شود کار بسیار سختی خواهد بود.

وی در خصوص بحثحق پخش و هماهنگی هایی که با سازمان لیگ می شود خاطرنشان کرد: سوال خوبی است. اگر ما به توافق رسیده باشیم باید با صدا و سیما برای پخش مسابقات به هماهنگی برسیم. همچنین برای قرعه کشی امشب یا انتخاب بهترین ها که روز سوم مرداد برگزار می شود باید با صدا و سیما هماهنگ کنیم. اما جایی که دنبال پول هستیم باید با معاونت اداری و مالی صدا و سیما صحبت کنیم.

رییس سازمان لیگ درباره اینکه آیا به حل مشکل حق پخش امیدوار است یا نه، بیان داشت: ما تمام تلاشمان را می کنیم که مشکل حل شود. اما اگر مشکل حق پخش حل نشود ممکن است باشگاه ها به این نتیجه برسند که اصلا مسابقات پخش نشود. ما نامه ای به رییس محترم صدا و سیما نوشتیم و خواستم ظرف مدت ۱۰ روز جلسه ای برگزار شود که خوشبختانه جلسه چهارشنبه برگزار خواهد شد اما اینکه در این جلسه چه تفاهمی رخ دهد مشخص نیست. این نشان می دهد صدا و سیما می خواهد همکاری کند. قرار شده رییس فدراسیون حضور پیدا کند و امیدواریم به نتیجه ای مثبت و موثر برای فوتبال برسیم. ما برای حق پخش تلویزیونی فردا یک کنفرانس مطبوعاتی هم گذاشته ایم و عابدینی از طرف هیات رییسه درباره تبلیغات، گزارشی خواهند داد. عددهایی که به باشگاه ها داده ایم ممکن است اعلام کنیم.

وی اذعان داشت: یک مساله مهم که باید به آن پرداخته شود شفاف سازی است؛ اینکه چقدر از حق پخش و تبلیغاتی محیطی گرفته شده و به باشگاه ها داده شده است. اعضای هیات رییسه نقطه نظراتی داشتند. دکتر اسلامیان نظراتی داشتند. اینها همین بحثهایی است که شما هم انجام می دهید. اینکه رای ها زود صادر شود و اینطور نباشد که نفت مسجدسلیمان وقتی اعتراض می کند هنوز رایش در جریان باشد. بحثخلعتبری مطرح است. بحثنتایج راه آهن است که همه مسابقات توسط کمیته استیناف ۳ بر صفر اعلام شد. به نظرم گرفتاری که الان مطرح است این است که سازمان لیگ در دو جا دچار مشکل شد، یکی در داوری بازی تراکتور و نفت و دیگری بحثاستیناف آن هم در حالی که امشب قرعه کشی انجام می شود.

رییس سازمان لیگ درباره تیم های بدهکار اضافه کرد: الان دقیق یادم نیست بدهکارترین تیم ها کدام تیم ها هستند. چون ما اعلام نکردیم و کمیته انضباطی اعلام کرده است. عدد کامل را هم به خاطر نمی آورم. تیم ها باید یک تسویه حساب از کمیته انضباطی بیاورند.

وی درباره هپاتیت دو بازیکن لیگ برتر یادآور شد: خبر درست است دو بازیکن خارجی آزمایششان مثبت بوده و هپاتیت داشته اند. ما کلا اعلام کرده ایم ابتدا باید تست پزشکی بازیکنان مشخص شود تا آنها با باشگاه ها قرارداد امضا کنند. البته طبق قوانین فوتبال کسی که هپاتیت داشته باشد منعی برای انجام فوتبال ندارد. البته بین پزشکی سازمان لیگ و خود سازمان لیگ اختلاف وجود ندارد. آنها می گویند منعی برای بازی وجود ندارد ولی ما می گوییم اگر بازیکنی هپاتیت گرفت مشکل به وجود می آید و چه باید کرد.

تاج درباره حق پخش توضیح داد: سازمان صدا و سیما می گوید من مصوبه ای برای پرداخت پول ندارم اما سازمان لیگ و فدراسیون می گویند ما اصلا از صدا و سیما پول نمی خواهیم. ما از محل عوایدش پول می خواهیم.