برانکو سرمربی پرسپولیس در جدیدترین مصاحبه خود عنوان کرده، اگر برای فصل جدید مسئولان باشگاه قهرمانی می‌خواهند بایستی با تزریق پول زمینه جذب بازیکنان مورد نیازش را فراهم کنند. با توجه به شرایط بغرنج قرمزها، برانکو با تیزبینی و زیرکی توپ را به زمین مدیران انداخته و از آنها خواسته با ایجاد شرایط مناسب زمینه رشد پرسپولیس در فصل پانزدهم را مهیا کنند! پرسپولیس که در لیگ چهاردهم اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری به خود دید و به غیر از کسب دو پیروزی بزرگ مقابل استقلال در رفت و برگشت، بازده مطلوبی برای هواداران نداشت، کار بسیار سختی برای آماده‌سازی قرمزها برای آینده دارد.

بد بسته شدن پرسپولیس در ابتدای فصل توسط علی دایی و نبودن ستاره‌های شناخته شده سبب شد جوان های خوبی مانند طارمی، نوراللهی و عالیشاه در کنار بازیکنان باتجربه‌ای چون بنگر، نوری، گابریل و اومانیا دیده شوند که این موضوع در کنار اتفاق خوبی که برای این باشگاه به حساب می‌رود می‌تواند زنگ خطر نیز محسوب شود چرا که قطعا این بازیکنان با پیشنهادهایی از سوی تیم‌های حوزه خلیج‌فارس درگیر خواهند شد. این موضوع می‌طلبد مدیران این باشگاه با ایجاد بستر مناسب که از تزریق پول و بهبود شرایط مالی پرسپولیس به وجود می‌آید ضمن نگه داشتن بازیکنان حاضر، چندین بازیکن مستعد نیز اضافه کنند تا در لیگ پانزدهم هم اتفاقات تلخ و نامیمون چند ماه اخیر تکرار نشود. هواداران که دلخوش به خرید پرسپولیس توسط حسین هدایتی در مزایده واگذاری بودند با تحقق نیافتن این موضوع، امروز دغدغه‌ای به نام فصل نقل و انتقالات را پیش روی خود می‌بینند و دوست ندارند تیم محبوب‌شان در موضع ضعف مقابل سایر تیم‌ها قرار بگیرد.

اما موضوع مهمی که این روزها در فضای فوتبال کشور به گوش می‌رسد بحثاجاره دادن یک ساله آبی و قرمز توسط وزارت ورزش و جوانان است. به طور قطع این مهم می‌تواند برای یک سال هم که شده شرایط پرسپولیس را بهبود ببخشد. و این می‌تواند هواداران را به آینده قرمزهای پایتخت در لیگ پانزدهم امیدوار کند. با وجود تمام شدن قرارداد چند بازیکن و پیشنهادهای اغوا‌کننده‌ای که به برخی بازیکنان از جمله طارمی و عالیشاه خواهد شد، مدیران پرسپولیس بایستی با استفاده از ویژگی زمان، ضمن تمدید قرارداد این بازیکنان، به فکر تقویت تیم برای رقابت با تیم‌های سپاهان، فولاد خوزستان، ذوب‌آهن و استقلال در لیگ بعد نیز باشند. یکی از انتقادهایی که پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال به این تیم پرسپولیس وارد می‌دانند، حضور بازیکنانی است که پیراهن قرمز بر تن آنها گشاد به نظر می‌آید و این موضوع نشان می‌دهد مدیران این باشگاه برای تجهیز کردن مجدد این تیم برای قهرمانی کار سختی در پیش خواهند داشت.