آن چنان که انتظار می‌رفت " ادن هازارد " ستاره بلژیکی چلسی به عنوان بهترین بازیکن این فصل لیگ برتر انگلیس انتخاب شد. این در حالی است که تا پایان لیگ چند بازی دیگر باقی مانده است.

" دیگو کاستا "، " آلکسیس سانچس "، " فیلیپ کوتینیو "، " هری کین "، " داوید دخیا " و " ادن هازاد " شش بازیکن بودند که این شانس را داشتند تا به عنوان بهترین بازیکن فصل ۲۰۱۵ - ۲۰۱۴ انتخاب شوند که در نهایت این جایزه به " هازارد " بلژیکی رسید.

" هازارد " در فصل جاری عملکرد بسیار خوبی در ترکیب چلسی داشته و یکی از دلایل اصلی صدرنشینی این تیم لندنی و نزدیکی به کسب عنوان قهرمانی بوده است. او در ۳۲ بازی که برای چلسی به میدان رفته توانسته ۱۳ گل به ثمر برساند و ۸ پاس گل هم بدهد تا از سوی اتحادیه بازیکنان لیگ برتر انگلیس به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شود.

" هازارد " دومین بازیکن در تاریخ باشگاه چلسی است که توانسته به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شود. پیش از این هم " جان تری " در فصل ۲۰۰۵ - ۲۰۰۴ که به قهرمانی چلسی انجامید، این جایزه را به خود اختصاص داد.

" هری کین " ستاره جوان تاتنهام هم به عنوان بهترین بازیکن جوان این فصل لیگ جزیره انتخاب شد. او در فصل جاری بازی‌های درخشانی را برای تاتنهام به نمایش گذاشته است و با به ثمر رساندن ۲۰ گل بعد از " سرخیو آگوئروی " ۲۱ گله بهترین گلزن به شمار می‌آید.

" کین " برای نخستین سال است که در ترکیب اصلی تاتنهام فرصت بازی پیدا می‌کند. آسیب‌دیدگی " امانوئل آدبایور " و " سولدادو " این فرصت را به " کین " داد تا در ترکیب اصلی تاتنهام به میدان برود. او هم قدر این فرصت را به خوبی دانست.