علی کفاشیان با اشاره به اینکه کی‌روش دغدغه داشت که همانند گذشته تیم ملی با مشکلاتی مواجه نشود و در حالی که سایر تیم‌ها ۸ یا ۹ بازی دوستانه انجام دادند، با ۲ یا ۳ بازی به مسابقه‌ها نرود گفت: ما نیز قصد داریم تیم‌مان را آماده کنیم تا بتوانیم در مسیر خوبی برای رفتن مسابقه‌ها گام برداریم.

وی ادامه داد: کی‌روش در جلسه عنوان کرد که با ۹۵ درصد مربیان ایرانی در لیگ‌ها ارتباط خوبی دارد و حاضر است برای بهتر شدن وضعیت تیم ملی با سایرین هم تعامل کند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره اضافه شدن افشین پیروانی به عنوان مدیر اجرایی تیم ملی خاطرنشان کرد: قرار است با پیروانی به عنوان مدیر اجرایی تیم ملی همکاری کنیم و او می‌تواند کنار کارهای اجرایی، در موارد دیگری همچون مسائل دیگر هم کمک کند که البته این موضوع اجباری نیست اما به صورت مشخص درباره مسائل اجرایی که بین‌المللی است یا در مورد تدارکات تیم ملی برای دیدارهای خارج از کشور کارهای لازم را انجام می‌دهد.

کفاشیان درباره پیشنهاد دستیاری نکونام در تیم ملی نیز گفت: موضوع نکونام پس از مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا مطرح شد و قبل از آن هم علی کریمی در برهه زمانی در تیم ملی فعالیت کرد. بحثنکونام هنوز قطعی نشده و کی‌روش برای این موضوع باید پیشنهاد رسمی بدهد.

وی درباره دیدارهای تدارکاتی تیم ملی نیز گفت: بازی با ازبکستان به تیم ملی پیشنهاد شد اما با توجه به اینکه آن‌ها در رنکینگ ۵ آسیا هستند و تسهیلات لازم را برای ما فراهم نکرده بودند این مسئله را قبول نکردیم. برنامه پیش روی ما این است که اردویی را در کمپ ترکیه برگزار خواهیم کرد و اگر توانستیم با تیم مشخصی بازی می‌کنیم و از آنجا نیز به ترکمنستان رفته و پس از آن بازمی‌گردیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این که دبیری، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال عنوان کرد یکی از دلایل رفتن کریمی از تیم ملی نگرفتن پاداش و موضوع بلیت هواپیما بود، گفت: کریمی هیچ وقت چنین مطالبی را عنوان نکرده و شان او خیلی بالاتر از این حرف‌هاست. کارهای کریمی را نمی‌توان با مادیات جبران کرد. بحثصندلی هواپیما نیز مطرح نبوده است؛ هرچند شایعاتی در این زمینه مطرح شده باشد.

کفاشیان درباره مالیات کی‌روش نیز گفت: هنوز ممنوع‌الخروجی او برطرف نشده و در هفته آینده جلسه‌ای را با وزارت اقتصاد و دارایی برگزار خواهیم کرد.

او درباره مباحثمطرح شده درباره تعویض اسپانسر لباس تیم ملی نیز گفت: تا اواخر خردادماه با آل‌اشپرت قرارداد داریم و باید با لوازم این شرکت بازی کنیم. اگر سایرین پیشنهاد بهتری دارند که با کیفیت‌تر است، بهتر است آن را معرفی کنند. ما از همکاری با آل‌اشپرت راضی هستیم چرا که آنها در مدتی اسپانسرینگ تیم را برعهده داشتند که کسی حاضر نمی‌شد به ایران بیاید.

رییس فدراسیون فوتبال درباره سفرش به بحرین نیز گفت: این جلسه با رییس و دبیر AFC برگزار خواهد شد و ما اسدی را معرفی خواهیم کرد. ایران به صورت قوی در رابطه با کمیته‌ها صحبت خواهد کرد و هم‌اکنون در ۹ کمیته عضو هستیم و جلساتی را با سایر کشورها برگزار خواهیم کرد.

او ادامه داد: افغانستان، سوریه، عراق تقاضا کرده‌اند که ایران میزبان برگزاری مسابقه‌هایشان باشد که در این صورت ۱۶ بازی گرفتن سهمیه در ایران برگزار خواهد شد. حتی افغانستان خواسته است که دیدارش مقابل ژاپن در آزادی برگزار شود. حتی کشورهایی هستند که می‌خواهند با ایران بازی کنند و در این رابطه اعلام آمادگی کرده‌اند که نام کشورهای اروپایی هم درمیان آنها دیده می‌شود.

کفاشیان در مورد انتخاب افشین پیروانی نیز تاکید کرد: او مدت‌ها کاپیتان تیم ملی بوده و دارای بالاترین درجه مربیگری است. پیروانی به عنوان پل ارتباطی بین فدراسیون و کی‌روش فعالیت خواهد کرد و کارهای اجرایی تیم را برعهده خواهد کرد.