فیروز کریمی در نشست خبری بعد از مسابقه با استقلال که به تساوی یک بر یک انجامید، گفت: بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم. هر دو تیم عملکرد خوبی داشتند و به نظرم تا به اینجای مسابقات این بازی جزو زیباترین بازی‌ها بود. زمین خوب انزلی هم بر زیبایی بازی تاثیر گذاشته بود. این بازی به تماشاگران این امکان را داده بود شاهد تقابل جذابی باشند.

وی ادامه: رهبری هر دو تیم عالی بود و شاهد بازی خوبی بودیم. هم استقلال و هم ما می توانستیم برنده سه امتیاز بازی باشیم.

کریمی تاکید کرد: در نیمه دوم به مراتب بهتر از آن ها بودیم و موقعیت‌هایمان خطرناک تر بود. در این بازی دروازه‌بان استقلال عالی عمل کرد. در ضربه ای که رضا اعتمادی به سمت دروازه استقلال زد فروزان توپ مهارنشدنی را گرفت. از این حرکات هر دویست سال یکبار اتفاق می‌افتد که امروز شاهد آن بودیم. ضربه رضا به گونه ای بود که از بیرون کات گرفت و به سمت دروازه استقلال رفت.

وی در مورد وقت کشی های فروزان در نیمه اول گفت: این کارها قدیمی شده و مربوط به زمان هخامنشی است.

سرمربی ملوان در پاسخ به اینکه می توانست سریعتر محرمی را وارد زمین کند، گفت: درباره تعویض‌ها شما سوال را نپرسید چون این مسائل فنی هستند و شما از هیچ چیز خبر ندارید. در ترکیب ۱۸ نفره تیممان هم بازیکن کم داشتیم. صلاح در این بود که تعویض را در آن دقیقه انجام دهیم.

کریمی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر بازی‌ها حساس شده اند و رسالت ما این است که تیم را در لیگ حفظ کنیم. در کنار فوتبال زیبا به فکر سه امتیاز هم هستیم. هیچ کجا به بازی زیبا امتیاز نمی دهند. هر موقع که شرایطمان بهتر شد فوتبال زیبا هم ارائه می دهیم. گرچه که در این بازی فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم.

سرمربی ملوان در پاسخ به این که فرق ملوان و استقلال که هدایت هر دو تیم را در میانه فصل بر عهده گرفتید چه بود، تاکید کرد: بحثاین دو تیم فرق دارد. در استقلال من به خاطر سلامتی ناصر خان مسئولیت تیم را به عهده گرفتم. سال قبل آن استقلال اهواز را به واقع قهرمان کردم. فقط به خاطر یک اشتباه داوری نتوانستیم قهرمان شویم. زمانی که از استقلال اهواز آمدم این تیم سوم بود و استقلال تهران دوازدهم لیگ. وحید رمضانی به من گفت که دکتر‌ها گفته اند اگر به ناصر خان استرس وارد شود امکان مرگ وجود دارد و من هم این سمت را پذیرفتم. برای آماده سازی ملوان ۵۲ روز وقت داشتم اما برای استقلال دو هفته بیشتر وقت نبود. هم من و هم استقلال از این کار ضرر کردیم.

وی درباره برنامه سازمان لیگ گفت: برنامه سازمان لیگ بسیار فشرده بود و ما در هشت روز سه بازی انجام دادیم. البته که آن‌ها هم ناچار به این کار هستند.