در هفته بیستم رقابت های لیگ دسته اول امروز مس کرمان در مسابقه فینال گونه مقابل شهرداری نمایشی تهاجمی ارائه کرد اما تا دقایق پایانی موفق به گلزنی مقابل حریف و دروازه‌بان آماده این تیم نشد. اما در دقیقه ۷۶ سانتر بهتاش، فرزند اکبر میثاقیان از روی نقطه کرنر پس از برخورد به دست مدافع شهرداری تبدیل به یک پنالتی سرنوشت ساز شد و نارنجی پوشان را پیش انداخت. با این حال، شهرداری ۱۰ نفره سه دقیقه بعد گل احمد زنده رود را در دقیقه ۷۹ پاسخ داد.

بازی با همین نتیجه به وقت اضافه رفت و در شرایطی که شهرداری می‌ توانست گل برتری را روی یک ضدحمله به ثمر برساند، توپ برگشتی تبدیل به خطایی در پشت محوطه جریمه برای مس شد که ضربه نهایی را علی نظیف کار با یک شوت محکم وارد دروازه شهرداری کرد. گلی که ورزشگاه شهیدباهنر کرمان را به حالت انفجار رساند. نظیف کار بازیکن سابق داماش پس از این گل به سمت هواداران رفت و شادی خود را با آنها تقسیم کرد در حالی که بازیکنان شهرداری روی صحنه خطا به داور اعتراض داشتند.

در نهایت بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا مس کرمان با اختلاف ۳امتیاز نسبت به نساجی در رده دوم گروه الف قرار بگیرد. نساجی امروز با نتیجه ۲ ۱ نیروی زمینی تهران را برد و سقوط این تیم قدیمی به لیگ دسته دوم را تقریبا قطعی کرد. اما دیگر بازی مهم این گروه بین فولادنوین اهواز و آلومینیوم هرمزگان برگزار شد که صدرنشین گروه الف با حریف مساوی کرد. آنها حالا با ۳۹ امتیاز بالاتر از مس ۳۵ امتیازی صدرنشین هستند.

امروز همچنین گیتی پسند با ۳ گل استقلال اهواز را شکست داد و ایرانجوان نیز با نتیجه یک بر صفر از سد نفت و گاز گچساران گذشت.

با نتایج امروز صعود فولاداهواز به پلی آف قطعی شد اما این تیم برای صعود به لیگ‌برتر به ۲ امتیاز در دو مسابقه احتیاج دارد، مس کرمان هم با نتیجه امروز تا حد زیادی خود را به مرحله پلی آف نزدیک کرد و تنها دو شکست در بازی های باقیمانده می‌ تواند آنها را از صعود بازبدارد.