این امیدواری عجیب در شرایطی است که به نظر می‌ رسد با توقف آبی ها مقابل ذوب‌آهن، آنها حتی برای کسب سهمیه آسیایی کار سختی در پیش داشته باشند. او که دقایقی پیش با خبرنگار ورزش سه به گفت‌وگو نشست، برای امیدواری اش دلایلی دارد که شاید خواندنش برای شما جالب باشد.

قلعه‌نویی درباره از دست رفتن برد تیمش و دریافت گل تساوی برابر ذوب‌آهن که دو امتیاز حساس را از استقلال گرفت گفت: این اولین بار نبود. در ۱۲ بازی دیگر هم از حریفان جلو افتاده بودیم اما در نهایت یا بازنده شدیم یا بازی به تساوی رسید.

وی ادامه داد: این اتفاق دو پیام دارد؛ اینکه قدرت تاکتیکی ما اینقدر بالاست که می‌ توانیم از حریفان پیش بیافتم و این مثبت است و یک ایراد اینکه چرا نمی‌ توانیم از گل هایمان محافظت کنیم که باید از دو بخش فنی و روحی روانی آن را برررسی کرد. بچه‎ها از نظر تاکتیکی به این بلوغ رسیده‌اند و البته باید افکار تاکتیکی را نیز به گونه ای پیش ببریم که نتیجه را حفظ کنیم.

سرمربی استقلال در حالی که تیمش در فاصله ۵ بازی مانده به پایان لیگ با ۶ امتیاز با صدرنشین اختلاف دارد، معتقد است تیمش هنوز شانس قهرمانی دارد: اینطور که می‌ گویند هم نیست و استقلال همچنان شانس قهرمانی دارد. اگر بازی با ذوب را می‌ بردیم، با توجه به نتایج این هفته حتی شانس اول قهرمانی هم بودیم.

قلعه‌نویی ادامه داد: ۱۵ امتیاز باقی مانده و معادلات زیادی می‌ تواند در این ۵ هفته به وجود بیاید.

سرمربی استقلال در ادامه مدعی شد رای کمیته اخلاق برای محرومیت جاسم کرار در زمان حضور او در این تیم اجرایی نخواهد شد و کرار فصل آینده نیز محروم نیست: کرار تا زمانی که با استقلال قرارداد دارد شامل این حکم نمی‌ شود و محروم نیست و بعد از پایان قراردادش با استقلال محرومیتش را پشت سر می‌ گذارد. قرارداد کرار با استقلال دو ساله است و او فصل آینده هم بازیکن استقلال است.

زمانی که از قلعه‌نویی درباره اظهارات و انتقادات پیشکسوتان استقلال خصوصا حسن روشن پرسیده شد او ترجیح داد در این مورد پاسخی ندهد و آن را موکول به پایان فصل کند. قلعه‌نویی در جملاتی کوتاه اما گفت: لطفا سوال بعدی را بپرسید. البته آن بنده خداها خودشان وزنی ندارند و می‌ خواهند با این انتقادات کنار ما قرار گیرند تا اسمشان در رسانه ها مطرح شود.

قلعه‌نویی در ادامه درباره دیدار حساس این هفته تیمش برابر ملوان با تمجید عملکرد فیروز کریمی گفت: می‌ توانم بگویم فیروز کریمی یکی از بهترین سرمربیان تاریخ فوتبال ایران است که با حضورش در ملوان تحول خوبی در این تیم به وجود آورده است. ما سه بازیکن در این بازی در اختیار نداریم و این شرایطمان را سخت می‌ کند اما هر بازی شرایط خاص خودش را دارد ما برای کسب نتیجه به انزلی می‌ رویم.

قلعه‌نویی بار دیگر با اعلام اینکه وعده اش برای قهرمانی استقلال سر جای خودش باقی است گفت: تا لحظه ای که هستیم باید بجنگیم و مبارزه کنیم. ۵ بازی باقیمانده و همه چیز بعد از پایان پنجمین بازی مشخص خواهد شد. البته استقلال خیلی مشکل دارد، من واقعا از کادرفنی و بچه ها ممنونم و تا همین جا هم که تلاش کردیم با دغدغه مالی فراوانی بوده. من مربی ای نیستم که بی پولی را بهانه قرار دهم اما کادرفنی و بازیکنان بدون توجه به این مسائل تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم انجام داده اند.

از سرمربی استقلال درباره ادامه همکاری اش با استقلال در پایان فصل سوال کردیم که چنین جواب داد: فعلا باید این ۵ بازی را پشت سر بگذاریم. بعدا در این باره تصمیم خواهم گرفت.

حرف آخر قلعه‌نویی هم تکرار جملاتی است که همیشه به نحوه همکاری کی‌روش با تیم‌ملی نسبت داده است. او گفت: اگر اعتقاد دارید تیم ایشان قوی بوده چرا برایش نظرسازی انجام می‌ دهند؟ متاسفم برای فوتبالی که دو نفر در آن برای بقیه تعیین تکلیف می‌ کنند. ما کانون مربیان داریم، کارشناس داریم، این ها بهتر می‌ توانند درباره عملکرد آقای کی‌روش در تیم‌ملی نظر بدهند.