در شرایطی در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا برد پرسپولیس مقابل لخویا بهترین نتیجه تیم های ایرانی در این رقابت ها بوده است، نفت این برد ۳ گله را این بار در ریاض تکرار کرد. بردی بسیار باارزش که شاگردان علیرضا منصوریان را تبدیل به امید اول صعود از گروه دوم لیگ قهرمانان به مرحله پلی آف کرد.

نفتی ها که در مسابقه بعدی مقابل پاختاکور ازبکستان قرار می‌ گیرند، در صورت برد در آن مسابقه به دور بعدی راه خواهند یافت و این اتفاق بدان معناست که علیرضا منصوریان تقریبا نهایت موفقیت را با نفتی ها داشته است. او در صدر جدول لیگ قرار دارد و به فینال جام‌حذفی رسیده و حالا در لیگ قهرمانان هم بهترین نتایج را کسب کرده است. البته موضوع اینجاست که ریتم نفت باید همین طور بالا و سریع باقی بماند. چراکه افت ناگهانی در روزهای سرنوشت ساز فصل به معنای از دست دادن همه دستاوردهاست.

نفتی ها دیروز با گل تیکی تاکایی بازی را به نفع خود تمام کردند و پس از آن با دیکته کردن شیوه بازی خود، با استفاده از حملات سریع کار الشباب را تمام کردند. آنچه که بعد از گل اول رخ داد دقیقا همان چیزی بود که نفت می‌ خواست و کمتر تیمی است که بتواند مقابل این حملات سریع ایستادگی کند. نفتی ها که بعد از این برد شیرین به زیارت خانه خدا می‌ روند، در این هفته مسابقه پرفشاری با فولاد برگزار خواهند کرد که نتیجه آن مسابقه نیز بسیار در آینده لیگ موثر خواهد بود.