مهاجم ملی‌پوش اوساسونا که در دو بازی تدارکاتی تیم ملی به میدان رفت امیدوار است در نهایت اتفاقات به جایی برسد که کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران ماندنی شود. او در این باره به " ورزش سه "، می‌گوید: گذشتن از نام کی‌روش یک عقبگرد بزرگ برای فوتبال ایران به حساب ‌می‌آید و در مقطع فعلی اصلا عاقلانه نیست.

وی ادامه داد: اگر بین نام‌هایی که تاکنون در راس تیم ملی‌ قرار گرفته‌اند کارلوس ‌کی‌روش یکی از محبوب‌ترین مربیان ایران بوده است که رابطه خوبی با مردم برقرار کرده است و مردم به طرز عجیبی او را دوست دارند. مگر ما چند مربی در تاریخ فوتبال‌مان داشته‌ایم که همیشه سطح رضایت از او بالای ۸۰ درصد بوده است؟ این امتیاز بزرگی است که آقای کی‌روش دارد و به پشتوانه آن کارهای بزرگ‌تری در تیم ملی خواهد کرد چرا که مردم مطمئن هستند تصمیمات او در نهایت به سود فوتبال ایران خواهد بود.

مهاجم اوساسونا افزود: در این مدت خبر منفی از اردو و جو تیم ملی شنیده نشده و این نشان می‌دهد که او در کنار نظم تاکتیکی که به تیم القا کرده توانسته دیسیپلین و هم دلی و اتحاد و احترام به پیراهن تیم ملی را هم بین بازیکنان به خوبی جا بیندازد. مطبوعات و رسانه‌ها نیز در این مدت ارتباط مناسبی با تیم ملی داشته اند و همه هم‌مسیر با تیم ملی به دنبال موفقیت بوده‌اند.

انصاریفرد با ستایش عملکرد فنی کارلوس کی‌روش گفت: تیم ملی در این مدت از نظر فنی و نتیجه‌گیری هم عملکرد خوبی داشت و صعود به عنوان تیم اول به جام جهانی و ارائه بازی‌های زیبا و هدفمند دیگر نکته مثبت این تیم بوده است. در جام ملت‌ها هم اسیر بدشانسی شدیم. این اتفاقات در حالی رخ داد که تیم ملی در این برهه از نظر دیدارهای تدارکاتی شرایط مناسبی نداشت اما تیمی محکم و قابل احترام برای حریفان بود.

وی ادامه داد: در حال کی‌روش شناخت مناسبی از فوتبال ایران دارد و اگر بنا به تغییر باشد زمان زیادی را از دست خواهیم داد. در ضمن مشخص نیست مربی‌ بعدی که برای تیم ملی انتخاب می‌شود در سطح کی‌روش باشد. باید با در نظر گرفتن تمام مسائل و مهمتر از همه آینده و صلاح تیم ملی تصمیم درستی گرفته شود.

آقای گل سابق فوتبال ایران تاکید می‌کند: من فقط یک بازیکن در تیم ملی هستم. یکی از بیست و چند نفری که همه‌شان احساس مشترکی به آقای کی‌روش دارند. فکر نمی کنم مربی‌ای در تیم ملی بوده که همه دوست داشته باشند بماند و ما اکنون چنین احساسی داریم.

کریم انصاریفرد که سابقه حضور در پرسپولیس و تراکتورسازی را در کارنامه‌اش دارد در پایان برای این دو تیم در بازی‌های‌شان در لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کرد: من در هر دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی بازی‌ کرده‌ام و خاطرات خوبی از این دو تیم و هواداران خونگرم‌شان دارم. برای پرسپولیس و تراکتورسازی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم هواداران با حمایت همیشگی‌شان از این دو از عوامل پیروزی در دیدار حساس لیگ قهرمانان باشند و سربلند شوند.