علی نظری جویباری معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص جلسه‌ای که با جاسم کرار برگزار کرد اظهار داشت: نزدیک به دو ساعت با این بازیکن و مدیر برنامه‌های وی صحبت کردم و او خواهان مطالبات خود و همچنین قرارداد فصل آینده‌اش شده است درنهایت به این نتیحه رسیدیم که استقلال بازی حساس با ذوب‌آهن را پشت سر بگذارد و سپس روز شنبه نشستی برگزار کرده و پیرامون مسائل مختلف صحبت کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا وی از باشگاه پولی طلبکار است یا خیر، گفت: بله او از باشگاه طلبکار است و ما هم با او قول و قراری گذاشته‌ایم، البته به او گفتم که باشگاه جرایمی را برای او درنظر گرفته که انصافاً این بازیکن این مسئله را پذیرفت، ولی همانطور که گفتم، او از امروز در تمرینات شرکت خواهد کرد.

وی تأکید کرد: وقتی از او سؤال کردم چرا به تمرین نرفتی، کرار گفت که با کریم بوستانی هماهنگ کرده و از او اجازه گرفته است وگرنه قهری در کار نبود و او مدعی شد اصلاً قهر نکرده است. من هم به او گفتم که باشگاه سرمربی دارد و سرپرست، اگر مرخصی هم می‌خواهد باید این نفرات را در جریان قرار بگیرد.

نظری جویباری در خصوص اینکه ظاهرا کمیته اخلاق قصد دارد هفته آینده حکم دیگری را درباره کرار صادر کند به فارس گفت: ما با کمیته اخلاق همیشه نهایت همکاری را داشته ایم اما از کمیته انضباطی خیلی ضربه خوردیم. در مورد حکم کرار هم بیشترین ضربه را به ما زدند در حالی که هیچ کجای دنیا یک زندانی را به خاطر اعتراض اعدام نمی کنند. ما به حکم کرار روی نقطه ضعف کمیته انضباطی اعتراض کردیم ولی فدراسیون بند دیگری را رو کرد و کرار را ۵ بازی از استقلال گرفت.

معاون ورزشی باشگاه استقلال با اشاره به نتایج این تیم در رقابت‌های لیگ برتر گفت: ما وقتی تیمی بستیم، برای قهرمانی تلاش می‌کردیم، در کل در جدول، چهار، پنج تیم هستند که برای قهرمانی تیم‌شان را می‌بندند، اما انصافاً فدراسیون فوتبال و تیم ملی امسال خیلی به ما ضربه زدند و ما از این لحاظ خیلی آسیب دیدیم.

نظری در خصوص اینکه گفته می‌شود هیأت مدیره استقلال از نتایج این تیم راضی نیست، گفت: من که بارها دیده‌ام آقای افشارزاده از امیر قلعه‌نویی دفاع تمام‌قد داشته است. اگر مشکلات ما فنی بود، مطمئن باشید هیأت مدیره سرمربی را عوض می‌کرد، اما بحثما بحثفنی نیست و همه می‌دانند که امسال از تیم ملی و کمیته انضباطی چه ضربه‌ها که نخوردیم.

معاون ورزشی استقلال افزود: کرار که یکی از مهره‌های تأثیرگذار ما بود را محروم کردند و در تیم ملی هم به حق یا ناحق، بازیکنان ما را دعوت می‌کردند تا به این شکل به استقلال ضربه بزنند. از نظر ما، غرض کی‌روش نسبت به امیر قلعه‌نویی محرض شده و به همین دلیل هیأت مدیره از قلعه‌نویی همیشه حمایت کرده است. شما ببینید سرمربی استقلال هیچ وقت نتوانسته تیمش را کامل دراختیار داشته باشد، به طور مثال، آقایان صاحب‌پناه و افشارزاده که رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه هستند، مرتب از قلعه‌نویی حمایت می‌کنند آن هم به صورت تمام‌قد، من هم به سهم خودم این کار را انجام می‌دهم و اگر جای افشارزاده بودم قرارداد قلعه‌نویی را تمدید می‌کردم.

نظری جویباری در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص صحبتی که پیرامون خسرو حیدری انجام داده بود و مدعی شد اگر او به عمد به تهران نیامده باشد، با او برخورد می‌شود، گفت: حیدری امروز نزد ما آمد و دو ساعت با او جلسه داشتم، او توضیح داد و به من گفت همه حیدری را می‌شناسند و اصلاً از این اخلاق‌ها ندارم که بخواهم به خاطر پول یا مسائل دیگر برای تیم حاشیه درست کنم. حیدری گفت که به خاطر مصدومیت در دیدار استقلال و صبا نتوانسته در مقابل شیلی و سوئد بازی کند و ما هم به صورت کامل حرف او را پذیرفتیم. او از بازیکنان متعصب استقلال است که انصافاً هیچ وقت برای تیم کم نگذاشته است.

وی در پایان در خصوص اینکه مشکلات مالی باشگاه حل شده و ظاهراً قرار است به بازیکنان پولی پرداخت شود، گفت: من هم معتقدم خبرهای خوبی از لحاظ مالی در راه است و ان‌شاءالله تا هفته آینده مشکلات حل خواهد شد. ما نه تنها به بازیکنانی مثل هاشم بیک‌زاده بلکه به تمامی بازیکنان از لحاظ تعهدات عقب هستیم و مطالبات آنها را پرداخت خواهیم کرد.