سرمربی تیم ملی هلند از پیروزی برابر اسپانیا ابراز رضایت کرد و به انتقاد از تماشاگران هلندی پرداخت.

هلند در حالی موفق شد که اسپانیا را با دو گل در دیداری دوستانه شکست دهد که در جام جهانی نیز این تیم را برده بود ولی هووز هواداران لاله های نارنجی شکست در فینال جام جهانی ۲۰۱۰ را فراموش نکردن د و به همین خاطر اندرس اینیستا را هو کردند.

گاس هیدینک پس از دیدار برابر اسپانیا گفت: همیشه به مهاجمان تیمم ایمان داشتم و خوشبختانه آنها به خوبی پاسخ اعتماد من را دادند. البته هنوز از مدافعان تیمم گله دارم و به نظرم ایراداتی در خط دفاع داریم که باید هر چه سریع‌تر برای بازی‌های پیش رو برطرفشان کنیم. بازی‌های بعدی ما سخت و دشوار هستند و باید این بازی را فراموش کنیم.

شانس زیادی برای حضور در جام ملت‌ها داریم و همین موضوع برای ما اهمیت دارد. برابر اسپانیا برد ارزشمندی کسب کردثیم. تنها چیزی که من را در این دیدار ناراحت کرد رفتار اتماشاگران تیم ما بود که اینیستا را هو کردند. نباید او را به خاطر گل زدن در دیدار نهایی هو کنند چرا که کار غیراخلاقی از او سر نزده است و تنها وظیفه‌اش را انجام داده است.

هلند در جام جهانی برزیل با لوئیس فان‌خال توانست بازی‌های خوبی به نمایش بگذارد اما در نهایت در رده سوم ایستاد تا کار فان‌خال در این تیم تمام شود. لاله‌های نارنجی اکنون برای حضور در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ با گاس هیدینک آماده می‌شوند.

او درباره شایعه توطئه برای برکناری خود گفت: خبرنگاران همیشه از منابعشان دفاع می کنند ولی آن ها همه چیز را نمی دانند. من احساس نمی کنم که قرار است برکنار شوم. هیچ اتفاقی در حال رخ دادن نیست. نمی دانم بازیکنان تا چه حد به من اعتماد دارند. قطعا بازیکنان اشتباهاتی را مرتکب می شوند ولی فکر نمی کنم این به مسئله اعتماد ارتباط داشته باشد. ما در مقابل ترکیه ترسو نبودیم. ما به خوبی سازماندهی شده بودیم. من ندیدم پای بازیکنی بلرزد.

هیدینک در نشست خبری خود درباره بازیکنان بزرگ این تیم از جمله روبن و فان‌پرسی گفت: زود است در مورد تصمیمات فنی صحبت کنیم. روبن و فن پرسی بازیکنان بسیار مهمی بودند، پس فکر می‌کنم به عنوان کاپیتان باقی خواهند ماند اما هنوز ترتیب آنها را نمی‌توانم بگویم. می‌خواهم از فان‌خال، کادر فنی او و بازیکنان قدردانی بزرگی داشته باشم. خیلی مهم بود که ما در برزیل نتایج خوبی کسب کردیم.

سرمربی جدید تیم ملی هلند درباره شیوه جدید بازی این تیم گفت: می‌خواهیم یک بازی هجومی را ارائه کنیم. فوتبالی را دوست دارم که مالکیت توپ تیمم بالا باشد و بتوانیم موقعیت‌های زیادی ایجاد کنیم اما باید در عین حال واقع‌بین نیز باشیم. فوتبال واقعی نیز می‌تواند زیبا باشد.

سرمربی هلند در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۲۰۱۵ نیز سرمربی این تیم می‌ماند یا خیر، گفت: نمی‌دانم. کاری به این مسائل ندارم. وظیفه من این است که تیمم را بهترین شکل برای بازی‌های پیش رو آماده کنم. اصلا دوست ندارم به این سوال پاسخ بدهم. باید پیش رئیس فدراسیون بروید و این سوال را از او بپرسید.

خیلی سخت است که بخواهم با این تیم کار ترکیبی کنم. تنها یک هفته است این بازیکنان را در اختیار دارم و نمی‌توانم کار خاصی با آنها بکنم. می‌خواهیم یک بازی هجومی را با هلند ارائه کنیم. فوتبالی را دوست دارم که مالکیت توپ تیمم بالا باشد و بتوانیم موقعیت‌های زیادی ایجاد کنیم اما باید در عین حال واقع‌بین نیز باشیم و ممکن است چند بازی نتایج آن طور نباشد که انتظار داریم.