البته پرسپولیس با دو پیروزی دیگری که مقابل الزوراء عراق و الریان قطر به دست آورد موفق شد به مرحله نهائی جام باشگاه های آسیا راه یابد و النصر تنها با همان پیروزی و تساوی با الزوراء به رتبه سومی دست یافت و از صعود باز ماند. در پایان جام باشگاه های آسیا پرسپولیس در رتبه سومی قرار گرفت. در زیر نگاهی به بازی پرسپولیس –النصر در ماه نوامبر سال ۱۹۹۶ که از آرشیو مجله دنیای ورزش و روزنامه همشهری باقی مانده انداختیم. در آن زمان نام رسمی باشگاه پرسپولیس در صداوسیما و مجلات و روزنامه ها با نام پیروزی شناخته می شد که موجب شد روزنامه همشهری فردای بازی چنین تیتری را انتخاب کند» پیروزی در دقایق آخر از دست رفت «

پرسپولیس در آن سال تیم خوب و یکدستی را در اختیار داشت و در پایان فصل نیز با اقتدار به مقام قهرمانی جام آزادگان دست یافت. هرچند پرسپولیس در میانه فصل علی دایی و افشین پیروانی را از دست داده بود و فرشاد پیوس نیز به دلیل اختلاف با استانکو از ترکیب تیم پرسپولیس خارج شده بود و به دلیل تعصب به پرسپولیس حاضر به بازی در هیچ باشگاهی برای سال آخر فوتبالش نشده بود. اما پرسپولیس با حضور بازیکنان ملی پوشی چون احمد رضا عابدزاده، مهرداد میناوند، نعیم سعداوی، رضا شاهرودی و از همه مهم تر جوان اول آن سال های فوتبال ایران یعنی مهدی مهدوی کیا مشکلات چندانی را تجربه نمی کرد. آن ها در وضعیت آماتوری رایج در فوتبال آسیا توانسته بودند خداداد عزیزی ستاره نوظهور فوتبال آسیا را به صورت قرضی از بهمن به تیم اضافه کنند و ادومند بزیک نیز که با گلش در دربی بعد از مدت ها پرسپولیس را برنده کرده بود دوران اوج خودش را پشت سر می گذاشت. تیم عربستانی نیز که به عنوان قهرمان لیگ عربستان شرکت می کرد برای دومین فصل متوالی به عنوان قهرمان لیگ عربستان شرکت کرده بود که تا همین فصل گذشته دیگر هیچگاه نتوانسته قهرمان شود. اسطوره فوتبال عربستان ماجد عبدالله سال های آخر فوتبال خودش را در باشگاه خودش دنبال می کرد و هنوز از شم گلزنی خوبی برخوردار بود، هرچند دیگر به بازیکن کندی تبدیل شده بود. اصلان آزاروف روس تبار به عنوان مدافع آخر و اوهن کندی غنایی به عنوان بازیکنان خارجی تیم النصر محسوب می شدند که ایلی بلاشی رومانیایی را در نیمکت مربیان مربیان می دید.

در نیمه اول دو تیم پرسپولیس که با روش ۲-۵ - ۳ بازی می کرد، حملات بی ثمری به خصوص از جناح راست توسط سعداوی و داود محبوبی به کار بست که چندان موفقیت آمیز نبود. در سوی مقابل ابراهیم الحربی جوان ۲۱ ساله تیم النصر به عنوان طراح حملات النصری ها قرار داشت. در نیمه دوم با حضور خداداد عزیزی به جای سعداوی نتیجه بازی شکل گرفت.

شرح گل ها

در دقیقه ۶۲ عزیزی با یک مانور خوب در سمت و ارسال توپ ادموند بزیک را در موقعیت گل قرار داد که او به خوبی توانست از موقعیت استفاده کند و با یک ضربه سر گل اول بازی را روی اشتباه گلر النصر که جلو آمده بود به ثمر برساند.

در دقیقه ۷۲ روی اشتباه عابدزاده، اوهن کندی با یک بغل پای ساده دروازه پرسپولیس را گشود.

۴ دقیقه بعد از دریافت گل پرسپولیس به خود آمد و پاس عمقی باقری و مانور خوب بزیک، خداداد عزیزی موفق شد توپ را داخل محوطه جریمه با ضربه ای به گل تبدیل کند.

در دقیقه ۸۷ روی بی تفاوتی بازیکنان پرسپولیس و ارسال توپ بلند از سوی بازیکنان النصر، اوهن کندی برای دومین بار دروازه پرسپولیس را باز کرد.

در دقیقه ۸۹ بازهم اوهن کندی بود که با اشتباه مجتبی محرمی که توپ را با سر به او داده بود با ضربه ای دقیق نتیجه را سه بر دو به نفع تیم النصر پایان داد و پرسپولیس که نسبت به حریف قدرتمند تر به نظر می رسید و داور بازی نیز می توانست یک پنالتی به نفعش بگیرد شکست را پذیرا شد.

در این بازی مجتبی محرمی به دلیل گرفتن کارت زرد بازی بعدی را از دست داد.

اظهارات مربیان

استانکو پابلوکوویچ در پایان بازی اشتباهات مدافعان، و اشتباه داور در نگرفتن دو پنالتی فاحش را علت باخت پرسپولیس ذکر کرد و معتقد بود در فوتبال این اتفاقات پیش می آید که تیمی بر خلاف جریان بازی ببرد.

بلاشی نیز در پایان بازی از عملکرد تیمش انتقاد کرد و معتقد بود که آن ها هفتاد دقیقه زیر فشار حریف قرار داشتند و اگر بخواهند صعود کنند باید حتما الزوراء را شکست دهند.

ترکیب دو تیم

بازیکنان النصر: مدهی الدوساری، ابراهیم الشویه، اصلان آزاروف، احمد القماری، عبدالله القرنی، ابراهیم الحربی، اوهون کندی، محسن الحمائین، خالد فرهان، ماسد التحریر، ماجد عبدالله

سرمربی: ایلی بلاشی

بازیکنان پرسپولیس: احمد رضا عابد زاده، کریم باقری، مجتبی محرمی، بهروز رهبری فرد، یحیی گل محمدی، رضا شاهرودی، نعیم سعداوی(خداداد عزیزی)، داود محبوبی، مهدی مهدوی کیا، ادموند بزیک،(رضا ترابیان)، مهرداد میناوند

سرمربی: استانکو پابلوکوویچ