تقریبا در تمام مدتی که ذوب‌آهن از یک تیم بالانشینِ مدعی قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی به یک تیم فانوس به دستِ در آستانه سقوط تبدیل وضعیت داده بود حول و حوش آن یک داستان تکراری به گوش می‌رسید که اندک اندک می‌رفت تا به سوهان روح هواداران اصفهانی بدل شود و آن ماجرای علاقه پرسپولیس به جذب قاسم حدادی‌فر بود. در آن شرایط دشوار به مذاق برخی هواداران اصفهانی خوش نمی‌آمد که از کاپیتان دوم ذوب آهن که نه فقط یکی از قدیمی‌ترین بازیکنان این تیم که حتی به نوعی نماد آن به حساب می‌آید مرتبا در رسانه‌ها به عنوان خرید احتمالی پرسپولیس نام برده می‌شد. از آن دردآورتر شاید نقل قول‌های بی پایانی بود که از ارادت تمام نشدنی حدادی‌فر به علی دایی و آرزوی دیرینه برای شاگردی او پرده برمی‌داشت.
هرچند حدادی‌فر در عمل به ذوب‌آهن وفادار ماند اما این ماجرای کشدار که از حدود دو سال پیش آغاز شده بود تا همین چند ماه پیش هم ادامه داشت و البته هنوز هم معلوم نیست که پرونده آن به طور کامل بسته شده باشد. در این باره، جالب است بدانید که آخرین باری که درباره شایعه پیوستن به تیم‌های پرطرفدار از هافبک ذوب‌آهن سوال شده او واکنش جالبی نشان داده که با اظهارنظرهای قبلی منتسب به او تا حدود زیادی فرق دارد.
حدادی‌فر در مصاحبه‌ای ضمن تمجید از ابراهیم صادقی و توصیف او به عنوان «نمونه بارز یک انسان فرهیخته و وفادار» تاکید کرده که بدش نمی‌آید کاپیتان سایپا را الگوی رفتاری خود قرار دهد و مثل «نارنجی وفادار» عمل کند. بازیکن ۳۶ساله‌ای که نزدیک به ۱۵ سال است به یک باشگاه کم طرفدار وفادار مانده و هرچند در این مدت هرگز تیتر یک نبوده اما به پاس همین وفاداری به چهره‌ای قابل احترام در فوتبال ایران بدل شده تا جایی که امروز کاپیتان ملی‌پوش ذوب‌آهن هم او را الگوی رفتاری خودش معرفی می‌کند.