حمید درخشان سال ۱۳۹۳ را یک سال بد برای خودش توصیف می‌کند. او که با حرف و حدیث‌های زیادی هدایت تیم سرخپوش تهرانی را برعهده گرفت، معتقد است که کار کردن در این تیم برایش عذاب‌آور بود.

درخشان در مورد سالی که پشت‌سر گذاشت به سؤالات خبرنگار تسنیم پاسخ داد.

سال ۱۳۹۳ برای شما چطور بود؟

اصلا سالی خوبی نبود. من سال پرفشاری را پشت‌سر گذاشتم و خیلی سختی کشیدم. واقعا سال خوبی نبود.

ولی به یکی از مهم‌ترین هدف‌هایتان که نشستن روی نیمکت پرسپولیس بود، رسیدید؟

فقط بحثرسیدن من به نیمکت پرسپولیس نبود. مهم این بود که چگونه بتوانم کار کنم و چه امکاناتی در اختیارم قرار می‌گیرد. من به‌ صورت کامل نتوانستم هدف‌هایم را در این تیم پیاده کنم و این به‌خاطر مشکلاتی بود که به‌وجود آمد.

چه چیزی بیش از حد شما را آزار داد؟

مسائل مختلفی وجود داشت. ما دچار مشکلات مالی شدیم، با تغییرات مدیریتی مواجه شدیم، از لحاظ امکانات ضعف داشتیم و خیلی چیزهای دیگر که همه می‌دانند.

اگر زمان به عقب برگردد، باز هم پرسپولیس را انتخاب می‌کنید؟

اگر بخواهم بگویم بله یا خیر، چه فرقی می‌کند؟ من آمدم که کارم را انجام دهم و گفتم که چه مشکلاتی داشتیم. بله یا خیر گفتن من چیزی را تغییر نمی‌دهد.

آرزوی بزرگ شما در سال ۹۴ چیست؟

امیدوارم مشکلات پرسپولیس برطرف شود و امکانات بهتری در اختیار این تیم قرار بگیرد. امیدوارم پرسپولیس از هر لحاظ به آرامش برسد. برای مردم کشورم آرزوی سلامتی دارم و از خدا می‌خواهم که به همه بیماران شفا بدهد. امسال واقعا در پرسپولیس عذاب کشیدم و هیچ جای دنیا اینطور کار نمی‌کنند. با این مشکلات نمی‌توانستم در پرسپولیس معجزه کنم. فوتبال نیازمند امکانات است، فوتبال نیازمند این است که مشکلات، ذهن شما را درگیر نکند.

چند درصد از مبلغ قراردادتان را گرفته‌اید؟

تا الان باید هفتاد درصد می‌گرفتم، ولی فقط بیست درصد گرفته‌ام.

در فصل جاری از سوی پیشکسوتان پرسپولیس بارها مورد انتقاد قرار گرفته‌اید، ولی علی دایی هیچ‌وقت در مورد شما و پرسپولیس صحبت نکرد.

دایی نشان داد که قواعد حرفه‌ای فوتبال را به‌خوبی بلد است. من از سکوت او ممنون هستم و باید بگویم که در این زمینه شاهد یک رفتار حرفه‌ای بودیم.

اما شما زمانی که دایی سرمربی پرسپولیس بود، به‌شدت از او انتقاد کردید؟

انتقادهای من از دایی جنبه شخصی نداشت. من هیچ‌وقت دنبال تخریب دایی نبودم، چون مشکلی با او نداشتم. هر فردی حق دارد انتقاد کند، مگر الان پیشکسوتان از من و پرسپولیس انتقاد نمی‌کنند؟

مطمئن هستید که فصل بعد هم در پرسپولیس می‌مانید؟

هیچ انسانی از فردایش هم خبر ندارد. من نمی‌دانم می‌مانم یا نه.