تعطیلی پنجاه روزه لیگ برتر برای آماده سازی تیم ملی به منظور شرکت در جام ملت های آسیا با توجیهی به نام منافع ملی انجام گرفت و باشگاهها در کوران لیگ برتر با حضور بازیکنانشان در تیم ملی به یک تعطیلات ناخواسته طولانی مدت رفتند. در این میان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با منطقی خواندن این تصمیم و لزوم کمک به تیم ملی برای رسیدن به اهداف ملی این تیم را مال مردم دانسته و هر کمکی به این تیم را ضروری و لازم دانست.

در این میان تیم ملی فوتبال امید کشورمان که در حال آماده سازی خود برای مقدماتی المپیک ریو می باشد، به شدت مورد کم لطفی قرار گرفته و گویی نامش به عنوان تیم ملی هنوز برای خیلی ها درک نشده است. روند آماده سازی تیم ملی امید برای حضور در بازی های مقدماتی به کندی در حال پیش رفتن است و این تیم برای رویارویی با رقبایی که در حال پشت سر گذاشتن دوران آماده سازی خود هستند، به شدت عقب افتاده است.

صحبت از حسرت چهل ساله المپیک که سال هاست نقل محافل ورزشی است، تنها در گفتار مشاهده می شود و در عمل کمترین توجه ممکن را به تیم ملی امید مشاهده می کنیم. عدم همکاری تیم ها برای در اختیار گذاشتن بازیکنانشان در این تیم و مخالفت با تعطیلی لیگ برای برپایی اردوی تیم امید نمونه هایی از بی مهرهای موجود در قبال تیمی است که به شدت به حمایت نیاز دارد.

کارلوس کی روش که بیشترین انتقادات را از تیم های لیگ برتری به دلیل عدم حمایت از تیم ملی می کند، خود در قبال تیم ملی امید رفتاری پر انتقاد در پیش گرفته و در حالیکه این تیم به شدت به حضور بازیکنانی چون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش نیازمند است، شاهد مخالفت این سرمربی با حضور این بازیکنان در تیم ملی امید هستیم که یک تناقض بزرگ را در گفته ها و اعمال این سرمربی ایجاد کرده است.

به هر حال تیم ملی فوتبال امید ایران چندی دیگر در بازی های مقدماتی المپیک شرکت خواهد کرد و با شرایط موجود نباید انتظار خلق شگفتی از این تیم داشته باشیم چرا که کمترین حمایت لازم از تیمی که انتظار انجام کار بزرگ را از آن داریم شاهدیم و چنین جوی نمی تواند در آستانه آزمون بزرگ مقدماتی المپیک امید را در تیم ملی امید ایجاد نماید.