فریدون معینی درباره اینکه علی کفاشیان دستور داده سردار آزمون و علیرضا جهانبخش به تیم امید کمک کنند اما کارلوس کی‌روش با این موضوع مخالفت کرده است، اظهار داشت: ما در کمیته فنی و توسعه بحثی در این خصوص داشتیم که اولویت را به تیم فوتبال امید دادیم. همه اعضا متفق‌القول روی این مسئله تأکید داشتند و نظرمان را هم به کفاشیان دادیم.

وی ادامه داد: قطعاً نظر کمیته فنی و توسعه از سوی رئیس فدراسیون به اعضای هیئت رئیسه منتقل خواهد شد و در این بین تصمیم‌گیری با کفاشیان و کی‌روش است. باید مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در این خصوص تصمیم‌گیری کرده و با کادرفنی توافق کنند. ما فقط نظر مشاوره‌ای داده‌ایم و تصمیم‌گیری با کمیته فنی نیست.

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا کی‌روش می‌تواند دستور رئیس فدراسیون را رد و با حضور آزمون و جهانبخش در تیم امید مخالفت کند، گفت: من خوشبین هستم که در این خصوص تعامل به وجود بیاید و به تیم امید کمک شود، چرا که همه باید به تیم امید کمک کنند.

معینی در پاسخ به این سؤال که آیا ترسی از کارلوس کی‌روش وجود دارد که کسی قاطعانه در این خصوص نظر نمی‌دهد و کفاشیان هم منتظر نظر نهایی سرمربی تیم ملی است، خاطرنشان کرد: صحبت در این خصوص زیاد است و نظری در این مورد ندارم. خود من اینگونه نیستم و مسئله ترس نیست. به نظرم حتی نباید از این واژه هم استفاده‌ کنیم. امیدوارم این دو بازیکن با توافق به تیم امید بروند و باید بگویم وقتی ما در کمیته فنی و توسعه رأی به حضور آزمون و جهانبخش در تیم امید داده‌ایم، یعنی ترسی نیست و از این صریح‌تر نمی‌توانستیم موضع‌مان را مشخص کنیم.

عضو کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا مهدوی‌کیا برای حضور در این کمیته پاسخ داده است یا نه، گفت: هنوز پاسخی از مهدوی‌کیا دریافت نکردیم اما به حسن حبیبی پیشنهاد داده‌ایم عضو کمیته فنی و توسعه شود. حبیبی سابقه درخشانی در فوتبال ما دارد و جزو بزرگان فوتبال ایران محسوب می‌شود که باید با او صحبت کنیم تا عضویت در کمیته فنی را قبول کند.