در تازه‌ترین رده‌بندی اعلام شده برترین مربیان باشگاهی فوتبال جهان که صبح امروز(دوشنبه) توسط سایت Coach World Ranking اعلام شد، حمید درخشان و علیرضا منصوریان صعود کردند اما حسین فرکی، امیر قلعه‌نویی و افشین قطبی با سقوط در این رده‌بندی مواجه شدند. حسین فرکی، سرمربی باشگاه سپاهان که همچنان نفر اول مربیان ایرانی در این رده‌بندی است، با ۲۲۶۴ امتیاز در رده ۲۴۷ جهان قرار گرفت و نسبت به رده‌بندی هفته گذشته پنج پله سقوط کرد.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال و دومین مربی ایرانی حاضر در این رنکینگ ۱۰۳۸ امتیاز به دست آورد و با یک پله سقوط نسبت به رده‌بندی قبلی در رده ۵۶۳ قرار گرفت.

حمید درخشان، سرمربی پرسپولیس و سومین مربی ایرانی رنکنیگ، به دلیل دو پیروزی متوالی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا با صعودی بسیار خوب مواجه شده است و با کسب ۴۴۴ امتیاز و صعودی ۲۲۳ پله‌ای، از رده ۸۳۸ به رده ۶۱۵ رسید.

افشین قطبی، چهارمین مربی حاضر در این رده‌بندی نیز به روند نزولی خود ادامه داد و با ۷۰۲ امتیاز و هشت پله سقوط نسبت به ماه گذشته در رده ۷۱۷ دنیا قرار گرفت.

علیرضا منصوریان، سرمربی نفت تهران نیز به عنوان آخرین مربی ایرانی حاضر در این فهرست با ۴۹۶ امتیاز و ۹۸ پله صعود، در رده ۸۲۹ دنیا ایستاد.

در رده‌بندی کلی اعلام شده کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال‌مادرید همچنان با ۱۷۴۳۲ امتیاز صدرنشین است. پپ گواردیولا، سرمربی بایرن‌مونیخ که در این رده‌بندی یک پله صعود کرده، جای دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکومادرید را در رده دوم گرفت و لوئیز انریکه سرمربی بارسلونا و اونای امری، سرمربی سویا نیز در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند.