یحیی گل‌محمدی در مورد پیروزی ذوب‌آهن مقابل سایپا، وضعیت تیمش و مسائل دیگر به سؤالات خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم پاسخ داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

مجید جلال مدعی است که در ورزشگاه فولادشهر ۷۰ دقیقه به او توهین شده است اما شما این موضوع را رد کردید. بالاخره چه اتفاقاتی در فولادشهر رخ داده است؟

من ۲۴ یا ۲۵ بازی است که هدایت ذوب‌آهن را برعهده دارم و نیمی از این بازی‌ها در ورزشگاه فولادشهر برگزار شده است. به جرأت می‌توانیم بگویم در تمام این دیدارها چنین موردی برای هیچکس پیش نیامد و من ندیدم که هواداران ذوب‌آهن خدایی ناکرده به مربیان یا بازیکنان تیم میهمان توهین کنند. من شرافتمندانه قول می‌دهم که از این به بعد هم چنین اتفاقی در ورزشگاه خانگی ما رخ نخواهد داد. شاید در این بازی یک یا دو نفر برای آقای جلالی کری خوانده باشند و جملاتی رد و بدل شده باشد اما به ایشان به هیچ عنوان توهین نشد. شاید برداشت سرمربی سایپا این بوده که توهینی صورت گرفته ولی فکر نمی‌کنم چنین چیزی بوده باشد.

پس همچنان این موضوع را رد می‌کنید؟

ما همیشه با لیدرها جلسه می‌گذاریم و به آنها تأکید می‌کنیم که احترام تیم حریف باید حفظ شود. آقای جلالی بزرگتر من است و من نمی‌خواهم دیگر بحثی در این رابطه صورت بگیرد. دوست دارم رسانه‌ها همین‌جا این بحثرا تمام کنند و دیگر سؤالی در این مورد پرسیده نشود.

به نظر شما ذوب‌آهن می‌تواند از طریق لیگ برتر سهمیه آسیا را بگیرد؟

ما امتیازهای زیادی را در نیم‌فصل اول از دست دادیم و همه چیز در آینده به خودمان بستگی دارد. اگر از هشت بازی باقیمانده ۱۸ یا ۱۹ امتیاز بگیریم، می‌توانیم از طریق لیگ برتر سهمیه آسیا را بگیریم. ما نسبت به این موضوع امیدواریم.

از اینکه این روزها از شما به عنوان یک مربی موفق یاد می‌شود، چه احساسی دارید؟

واقعاً خوشحالم. ما شرایط خیلی سختی را پشت‌سر گذاشتیم ولی با اتحادی که داشتیم از موانع سخت عبور کردیم. من سعی کردم کار اصولی انجام دهم و همیشه به اصول خودم پایبند باشم. همیشه به تمرینات و جو تیم حساس هستم و خدا را شکر می‌کنم که جو خوبی در ذوب‌آهن درست شده است. البته ما هنوز افتخاری در ذوب‌آهن کسب نکرده‌ایم ولی امیدواریم در پایان فصل خوشحال باشیم. از رسانه‌ها، مردم و هواداران ذوب‌آهن نیز تشکر می‌کنم که همیشه به من لطف داشته‌اند.

عده‌ای از هواداران پرسپولیس دوست دارند شما به این تیم برگردید. آیا دوباره به مربیگری پرسپولیس فکر می‌کنید؟

همیشه و هر کجا که باشم از صمیم قلب برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم. الان اما سرمربی ذوب‌آهن هستم و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. پرسپولیس مربی دارد و کارش را انجام می‌دهد. دلیلی ندارد من به پرسپولیس فکر کنم و تمرکزم فقط روی موفقیت ذوب‌آهن است. در پایان فصل فرصت دارم که درمورد آینده تصمیم بگیرم.