حمید استیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص پیروزی خارج از خانه پرسپولیس مقابل بنیادکار ازبکستان عنوان کرد: " پرسپولیس بازی را خیلی خوب و منطقی آغاز کرد و سعی در کنترل حملات حریف داشت و به دنبال این بود که با استفاده از ضد حملات دروازه تیم ازبکی را باز کند که در زمان خوبی به خواسته خود رسید. "

وی افزود: " در صحنه به ثمر رسیدن تک گل پرسپولیس محمد نوری نقش اصلی را ایفا کرد. او با یک پاس دیدنی عالیشاه را صاحب موقعیت خوبی در محوطه جریمه بنیادکار کرد و این بازیکن هم با ضربه‌ای دقیق با سر توپ را برای طارمی فرستاد. به عقیده من در صحنه پنالتی طارمی با حرفه‌ای‌گری خودش را به زمین انداخت و داور را مجبور کرد که اعلام پنالتی کند. "

سرمربی پیشین پرسپولیس تاکید کرد: " در بازی‌های حساس، آن هم در زمین حریف پنالتی زدن واقعا سخت است اما نوری ثابت کرد واقعا یک لیدر واقعی برای پرسپولیس است و با جسارت زیاد پشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد. "

استیلی یادآور شد: " نکته‌ بسیار مهمی که بعد از زدن گل به چشم آمد خوشحالی بازیکنان نیمکت‌نشین بود که قبلا چنین صحنه‌ای را در این تیم ندیده بودیم. رمز موفقیت یک تیم همدلی و یکدل بودن است که به نظر می‌آید در پرسپولیس این اتحاد تیمی بوجود آمده و این یک اتفاق بسیار خوب است. "

وی با اشاره به نوع بازی تیم بنیادکار تصریح کرد: " نماینده ازبک در بازی اول خود در عربستان موفق به کسب تساوی شده و طبیعی بود که در این بازی به دنبال کسب ۳ امتیاز باشد اما پرسپولیس با دفاع تیمی خیلی خوب توانست حملات این تیم را کنترل کند. از طارمی، نوروزی و عالیشاه گرفته تا نفرات خط دفاع همگی در دفاع تیمی شرکت داشتند و همین مسئله باعثشد بنیادکار خیلی کم فرصت نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس را پیدا کند. "

استیلی تاکید کرد: " پرسپولیس بعد از اینکه به گل رسید سعی کرد جمع بازی کند و حریف هم چاره‌ای نداشت جز اینکه به توپ‌های بلند روی بیاورد. این دقیقا آن چیزی بود که پرسپولیس می‌خواست چرا که مدافعان این تیم از جمله بنگر، نورمحمدی و اومانیا در بازی هوایی بسیار قدرتمند هستند و دیدید تمام ارسال‌های بلند بازیکنان کناری بنیادکار توسط آنها دفع می‌شد. ضمن اینکه نباید از عملکرد خوب سوشا مکانی هم به سادگی گذشت و او یک روز خوب را مانند همه بازیکنان پرسپولیس پشت‌سر گذاشت. "

سرمربی پیشین پرسپولیس در خصوص این موضوع که او از معدود موافقان ماندن حمید درخشان در راس کادر فنی پرسپولیس بود به تسنیم گفت: " وقتی مربی کار خود را در تیمی آغاز می‌کند نیاز به ۵،۶ ماه زمان دارد تا برنامه‌هایش را پیاده کند. مربیان پرسپولیس بعد از تعطیلات بود که تیم خود را به طور کامل در اختیار داشتند و فکر کنم با اضافه شدن گابریل به ترکیب پرسپولیس، مربیان این تیم تازه به ترکیب ایده‌آل خود در میانه میدان رسیدند. "

وی خاطرنشان کرد: " در بازی پرسپولیس مقابل پدیده و صبا نکات مثبت زیادی در نحوه بازی پرسپولیس دیده شد و در همان مقطع اعلام کردم که به آینده این تیم باید امیدوار بود و آنها را حمایت کرد چرا که پرسپولیس در تمامی خطوط بازیکنان مورد نظر خود را پیدا کرده و مربیان این تیم به ترکیب ایده‌آل خود رسیده‌اند و حالا این موضوع در این تیم به خوبی به چشم می‌آید. من چند هفته پیش این روزها را برای پرسپولیس می‌دیدم. "

استیلی ضمن تمجید از روند حرکتی پرسپولیس گفت: " جدا از نتایج خوبی که پرسپولیس در بازی‌های اخیر خود کسب کرده، نحوه بازی این تیم هم به پیشرفت خیلی خوبی رسیده است. در حقیقت پرسپولیس تبدیل به تیمی شده که برای رسیدن به موفقیت تمام فاکتورهای لازم را دارد. از همه مهمتر اتحاد و یکدلی در این تیم به خوبی به چشم می‌آید و این مسئله کمک می‌کند تا آینده بسیار روشنی را برای این تیم ببینیم. "

وی در پایان گفت: " برای اینکه روند رو به رشد پرسپولیس ادامه پیدا کند نقش هواداران بسیار مهم است. امیدوارم هواداران در بازی‌های آینده به بهترین شکل از تیم محبوبشان حمایت کرده و حضور پر شوری در ورزشگاها داشته باشند. آنها سرمایه اصلی پرسپولیس هستند و همه هدف ما خوشحالی و جلب رضایت آنها است. "