محمد پنجعلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل بنیادکار ازبکستان اظهار داشت: " پرسپولیس واقعا عالی ظاهر شد و با یک بازی منطقی و هوشمندانه موفق شد ۳ امتیاز مهم را کسب کند. "

وی ادامه داد: " شاید عده‌ای از پرسپولیس ایراد بگیرند که مقابل تیم بنیادکار دفاعی بازی کرد اما به نظر من مربیان تیم تاکتیک مناسبی را در زمین پیاده کردند و باید با جمع بازی کردن اجازه ندادند حریف به دروازه مکانی نزدیک شود. این بهترین ترفندی بود که پرسپولیس برای کسب پیروزی در زمین به کار برد و ارزش این ۳ امتیاز در دور برگشت بازی‌‌ها مشخص خواهد شد. "

سرپرست پیشین تیم پرسپولیس تصریح کرد: " مربیان پرسپولیس در این بازی ریسک نکردند و البته تیم روی ضد حملات هم موفق بود و چه بسا اگر در زدن ضربات آخر دقت لازم را داشتند می‌توانستند یکی دو گل دیگر به ثمر برساندند. "

پنجعلی با تاکید بر اینکه بنیادکار تحت تاثیر بازی منطقی پرسپولیس قرار گرفت، یادآور شد: " شاید تیم ازبکی انتظار نداشت پرسپولیس در این مسابقه جمع بازی کند و دلخوش به ضد حملات باشد. وقتی پرسپولیس به گل رسید آنها چاره‌ای نداشتند جز اینکه به ارسال‌های بلند روی بیاورند و این همان چیزی بود که پرسپولیس به دنبال آن بود. "

وی در خصوص داوری این بازی گفت: " به عقیده من داور مسابقه بعد از پنالتی که به سود پرسپولیس گرفت به یکباره به سمت بنیادکار غش کرد و از اعلام یک پنالتی مسلم دیگر که روی عالیشاه اتفاق افتاد، به راحتی چشم پوشی کرد. "

پیشکسوت پرسپولیس در خصوص آینده این تیم در لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: " قبلا گفته بودم که کادرفنی پرسپولیس نباید تغییر کند. به نظر من پتانسیل تیمی پرسپولیس بالاست و اگر در عربستان هم امتیاز بگیرد می‌تواند به عنوان تیم اول از گروه، صعود کند. پرسپولیس می‌تواند سال آینده یکی از مدعیان کسب جام باشد. "

پنجعلی در پایان گفت: " پرسپولیس تیمی است که اگر اوج بگیرد متوقف کردن آن ممکن نیست و من آرزو می‌کنم به همین روند رو به رشد خود ادامه دهد و تبدیل به تیمی شود که هواداران مدت‌هاست انتظار آن را می‌کشند. "