میشل لادروپِ دانمارکی فکر نمی‌کرد با بازیکنان چند میلیون دلاری‌اش به تهران بیاید و مقابل تیم بحران‌زاده پرسپولیس شکستی سنگین را متحمل شود اما این اتفاق افتاد.

بازیکن سال‌های نه چندان دور تیم ملی دانمارک، یوونتوس، بارسلونا، رئال‌مادرید، آژاکس و … پس از شکست ۳ بر صفر مقابل حمید درخشان بسیار ناراحت بود؛ این را می‌شد از چهره‌اش متوجه شد؛ چند تار موی تاب خورده‌اش که به سمت چپ شانه کرده بود روی پیشانی‌اش ریخته بود اما با احترام پاسخگوی سؤالات خبرنگار تسنیم شد.

حال‌تان بعد از بازی با پرسپولیس چطور بود و در چه شرایطی بودید؟

بعد از بازی واقعاً خیلی ناراحت بودم. این شکست خیلی برای من ناراحت کننده بود.

قبل از بازی گفته بودید که در این بازی دنبال مساوی هستید اما نتوانستید به این هدف‌تان برسید.

اگر می‌توانستیم به هدف‌مان برسیم و از پرسپولیس یک مساوی بگیریم نتیجه بسیار خوبی بود اما اصلاً انتظار چنین شکستی مقابل پرسپولیس را نداشتیم. فکر نمی‌کردم با این نتیجه به پرسپولیس ببازیم. پرسپولیس شایسته برد بود اما فاصله ما ۳ گل نبود.

با شکست سنگین در بازی اول لخویا شانس دارد که از مرحله گروهی به مرحله بعدی راه پیدا کند؟

بله که شانس داریم. کارمان خیلی سخت شد اما من فقط تا شب گذشته به بازی با پرسپولیس فکر کردم. از الان به بعد فقط به فکر بازی بعدی‌مان مقابل النصر عربستان هستم.

قبل از بازی با پرسپولیس فکر می‌کردید فاصله فوتبال ایران و قطر اینقدر باشد؟

در چند وقت اخیر تیم‌های ایرانی موفق شده بودند تیم‌های قطری را شکست دهند. می‌دانستم تیم ملی ایران، قطر را در جام ملت‌های آسیا شکست داده و بازی نفت مقابل الجیش را هم دیده بودم. باید بگویم پرسپولیس مقابل ما خیلی خوب بازی کرد و با بازی‌های لیگ فرق داشت.

بازی‌های پرسپولیس در لیگ را دیده بودم اما آنها مقابل ما بسیار با کیفیت‌تر بودند و البته فکر می‌کنم ما هم بدشانسی آوردیم. یکی دو بازیکن‌مان را در این بازی نداشتیم و ۲ بازیکن‌مان هم در حین بازی مصدوم شدند و مجبور شدیم آنها را تعویض کنیم. باید قبول کرد که پرسپولیس توانایی بردن ما را داشت اما فاصله‌مان سه گل نبود.

اکنون به چه چیزی فکر می‌کنید؟

آرزوی من این است که لخویا بتواند در بازی بعدی‌اش به پیروزی برسد و از گروه‌مان در لیگ قهرمانان آسیا بالا بیاییم.

پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بودید که فوتبال قطر کیفیت لازم را ندارد. اکنون که در فوتبال این کشور کار می‌کنید به نظرتان چقدر فاصله بین فوتبال قطر و اروپاست؟

قطعاً فاصله زیادی بین فوتبال اروپا با قطر و فوتبال آسیا وجود دارد اما به نظر من فوتبال در آسیا در حال پیشرفت است و آسیا می‌تواند سرعت پیشرفت فوتبالش را بالاتر ببرد.

چند وقت پیش از تیم ملی ژاپن پیشنهاد داشتید. چرا این پیشنهاد را قبول نکردید؟

من تا آخر فصل با لخویا قرارداد دارم و در این تیم می‌مانم. تمام تمرکزم روی لخویاست و به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنم. طبق توافقی که در قرارداد من با لخویا وجود دارد نباید روی پیشنهاد دیگری فکر کنم.

حتی پیشنهادی که از لیگ برتر انگلیس و تیم کوئیزپارک رنجرز داشتید؟

نه؛ به پیشنهاد انگلیسی‌ها هم فکر نمی‌کنم.

مقصد بعد از لخویا کجاست؟

در این شرایط و بعد از شکست مقابل پرسپولیس فقط به بازی بعدی لخویا فکر می‌کنم.

از بازی دوستانه ایران و دانمارک چیزی یادتان هست؟

واقعاً بعد از شکست ذهن من درگیر است و نمی‌توانم به چیز دیگری فکر کنم اما می‌دانم ایران و دانمارک در مقطعی با هم بازی کرده‌اند.

زمانی که شما در تیم ملی دانمارک بازی می‌کردید مردم ایران شما را دوست داشتند. از این موضوع خبر دارید؟

من هم برای مردم ایران احترام زیادی قائل هستم.