جاسم کرار سرانجام از کوره دررفت و هرچه دل تنگش خواست، گفت. در برنامه ۹۰ دوشنبه‌شب تازه همه دیدند که جاسم کرار هنگام خروج از زمین چه الفاظی را علیه داور به زبان آورده است. او با وجود پخش این تصاویر، دوباره طلبکارانه به زمین و زمان تاخت و به رئیس کمیته انضباطی توهین کرد.

او گفت: «هرکس مرا محروم کرد، خدا ذلیلش کند!» کرار به انتقاداتش از فدراسیون ادامه داد و گفت: «به خاطر یک اخراج ۳ جلسه محروم شده‌ام. به خدا فدراسیون ایران اصلاً هیچی بلد نیست. جریمه، محروم، منشوری و… دیگر خسته شدم! برای چه باید بیایم؟ من یک بازیکن حرفه‌ای هستم. آقای فدراسیون! تو مرا مسخره کرده‌ای! مسلمانی کجا رفته است؟» او ادامه داد که «فوتبال ایران ‌چی دارد؟!» حتی گفت هرکس به او بگوید چرا عکس‌هایش را با تفنگش در اینستاگرام منتشر می‌کند «تو دهنش» می‌زند!

حالا مسئولان استقلال دوباره راه گذشته را در پیش بگیرند و از این بازیکن تعریف و تمجید کنند و بگویند: «وای چه غیرتی دارد.» او هرچه باشد یک غیرایرانی است و اگر مسئولان استقلال کمی «فکر» داشته باشند، بعد از این حرف‌های تند علیه فدراسیون و فوتبال ایران، با او شدیدترین برخورد را می‌کنند. جاسم کرار استاد این مصاحبه‌هاست. او در گذشته هم بارها این شکلی حرف زده اما مثل آب خوردن به تکذیب مصاحبه‌هایش پرداخته. این بار هم هیچ بعید نیست او مصاحبه‌‌اش را تکذیب کند اما مسئولان استقلال و آن مربی‌ای که بقیه را به «اجنبی‌پرست» بودن متهم می‌کند، حالا بیاید و پاسخ بدهد. جواب بدهد که خودشان اجنبی‌پرست نیستند؟ دیگر چقدر تعریف و تمجید از بازیکنی که در چند وقت گذشته، ضرر زیادی به استقلال زده و آنها را با تمام مسئولان فدراسیون بد کرده است. این نمونه بارز اجنبی‌پرستی است که تمام بازیکنان استقلال را زیر سؤال ببرند و از «کرار» تعریف کنند.

آن هم بازیکنی که هر وقت اراده می‌کند، می‌رود عراق و از سر لطف و دلسوزی(!) گاهی می‌آید ایران و برایشان بازی می‌کند! روزهایی که افشارزاده و سرمربی استقلال کرار را بالا می‌بردند تا ملی‌پوش‌ها و دیگر بازیکنان ایرانی‌شان را پایین بکشند، باید فکر همین روزها را می‌کردند. همین مصاحبه او می‌تواند چندین و چند جلسه دیگر به محرومیتش اضافه کند. کرار این مصاحبه را کرد که تا پایان فصل محروم شود و حالا استقلالی‌ها احتمالاً می‌گویند چون عصبانی بود این حرف را زد! پیداست که کرار قصد نداشت تا پایان فصل برای آبی‌ها به میدان برود. او می‌توانست از هفته بیست‌وپنجم به بعد برای آبی‌ها بازی کند و در هفته‌های آخر که اتفاقاً حساسیت بسیاری دارد، کمک حال آبی‌ها باشد ولی این مصاحبه را انجام داد تا کلاً به مرخصی برود.

دیروز اظهارات او سروصدای زیادی به پا کرد و احتمالاً در روزهای آینده به محرومیت‌های این بازیکن اضافه می‌شود. او اگر تا پایان فصل محروم شود، دیگر مشکلی برای فسخ قرارداد ندارد و خود استقلالی‌ها به راحتی نامش را از لیست حذف می‌کنند. در این صورت او راحت به شکارش می‌رسد و در نجف آپارتمان‌سازی می‌کند، البته پولش را هم می‌گیرد! کاش حالا یکی از آقایان بپرسد کی اجنبی‌پرست است؟! کسانی که به یک خارجی پول می‌دهند و نازش را می‌خرند تا او ایران و ایرانی را تحقیر کند یا کسانی که می‌گویند خارجی کاربلد و جنتلمن را بیاورید تا به پیشرفت فوتبال ایران کمک کند، کدام‌یک؟!

کرار می‌تواند بازهم محروم شود

مصاحبه‌های تندی که جاسم کرار پس از اعلام حکم ۳ جلسه محرومیت خود انجام داد، می‌تواند به افزایش محکومیت او منجر شود. صحبت‌هایی که کرار انجام داد، اتهام مستقیم به فدراسیون فوتبال و فوتبال ایران بود و براساس قانون، کمیته انضباطی می‌تواند در مورد صحبت‌‌های او تشکیل پرونده داده و براساس قانون برای این هافبک عراقی تصمیم‌گیری کند. به خاطر استفاده از واژه‌های تند و اتهام‌آمیز به نظر می‌رسد اگر کمیته انضباطی بخواهد در مورد جاسم کرار سخت‌گیری کند، می‌تواند برای او محرومیت و جریمه در نظر بگیرد.