ایتالیا بنیتز گلزنی ناپولی در دیدار پنجشنبه شب مقابل تیم ترابوزان اسپور ترکیه را یک تعهد می داند و بر این اعتقاد است که تیمش در دیدار رفت مرحله حذفی رقابت های لیگ اروپا، نباید در مقابل سرسختی و بازی فشرده حریف پا پس بکشد.

بنیتز پیش از دیدار با تیمی که ملقب به " طوفان دریای سیاه " است به سوالات خبرنگاران پاسخ داد:

" آیا من در زمینه قهرمانی در جام ها متخصص هستم؟ شاید اینگونه باشد اما اکنون پیر شده ام(با خنده).

با اینکه لیگ اروپا مرحله به مرحله دشوارتر می شود، اما با پیروزی در بازی فردا ما اعتماد به نفس بالایی پیدا خواهیم کرد. در این مرحله تیم های حذف شده از لیگ قهرمانان نیز وارد رقابت ها شده اند که این مساله سطح بازی ها را بسیار بالا برده است. "

هنگامی که بنیتز هدایت لیورپول را بر عهده داشت موفق شده بود در نوامبر ۲۰۰۷ تیم دیگری از ترکیه، یعنی بشیکتاش را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد. وی در این باره گفت:

" آن نتیجه هنوز هم یک رکورد در تاریخ لیگ قهرمانان محسوب می شود. قلب من بیشتر به لیورپول نزدیک تر است. اما اکنون تمرکز اصلی من روی ناپولی است.

هنگامیکه تیم این توانایی و فرصت را دارد که گل های زیادی به ثمر برساند، گلزنی به یک تعهد و باید تبدیل می شود. برای پیروزی و کسب جام، ذهنیت مهمترین عامل است.

هنگامیکه در والنسیا بودم یک بار در مقابل " ارسون یانال " مربی ترابوزان قرار گرفتم. در آن زمان او هدایت تیم " گنکلربیرلیگی " را بر عهده داشت.

ما بازی ترابوزان را آنالیز کرده ایم. آنها دو یا سه بازیکن تکنیکی دارند و نیز تیمی هستند که می توانند دردسر زیادی برای حریفان ایجاد کنند.
" کارل مدجانی " پیش از این در لیورپول زیر نظر من بازی کرده است و ما می دانیم که او با شیوه بازی ما آشناست. مسلما بازی در مقابل ناپولی به او انگیزه زیادی خواهد داد. "

سپس از مربی ۵۴ ساله در مورد شانس قهرمانی ناپولی در رقابت های این فصل لیگ اروپا پرسیده شد که او نیز همچون اینلر از پاسخ دادن به این سوال طفره رفت. بنیتز در این باره گفت:

" در این مورد اینلر بهترین پاسخ را داده است، اجازه دهید بازی به بازی پیش برویم. یک نتیجه خوب در بازی فردا خوشایند خواهد بود. در غیر این صورت بازی برگشت شرایط متفاوتی خواهیم داشت.

هنریکه و جاناتان د کوژمان هر دو آماده بازی هستند. هردو تمرینات خوبی داشته اند و می توانند تیم را در رقابت ها همراهی کنند. آنها همچنین می توانند سمت راست نیز بازی کنند و من مشکلی با این موضوع ندارم. "