امیرقلعه نویی سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پیش از بازی با فولاد گفت: " من در ابتدا از مجموعه خوب گسترش فولاد به خاطر کارهای اخلاقی خوبی که انجام دادن تشکر می کنم. آنها حتی ساعت تمرین خودشان را برای محیا کردن تمرین تیم ما عوض کردند. اینگونه اتفاقات در قوتبال ایران بسیار کم رنگ است. آدم وقتی چنین زمین و ورزشگاهی را می بیند لذت میبرد "

وی در مورد بازی خاطر نشان کرد: " این بازی یکی از سخت ترین بازی های ما است. تیم های فراز کمالوند همیشه بازی های تاکتیکی خوبی ارائه می دهند. خط حمله این تیم بسیار خطرناک است و نباید بگذاریم تغذیه شود. ولی به هر حال ما نیز استقلالیم وشرایط خوبی در حال حاضر از لحاظ فنی داریم. "

قلعه نویی در مورد بخشیده شدن کرار برای بازی فردا گفت: " ما نمی دانستیم که کرار بخشیده است و حتی وی را به تبریز نیاورده ایم. ولی اگر پروازی باشد به تبریز خواهد آمد. در مورد کرار این را هم باید خاطر نشان شوم وی بازیکن بسیار بزرگی است و اگر یک مقدار رفتار خودش را کنترل کند حتی می تواند در لیگ های اروپایی بازی کند. "

سرمربی تیم استقلال در مورد تاثیر مصاحبه اخیرش بر بخشیده شدن کرار تاکید کرد: " محرومیت کرار با ماده استنادی وحکم هم خوانی نداشت. همیشه نسبت به من و بازیکنان و تیم من چنین رفتار هایی می شود واعتراضمان به این دلیل بود. "

قلعه نویی در مورد شکایتش از فردوسی پور تصریح کرد: " زیاد تمایل به صحبت های حاشیه ای ندارم اما این برنامه برنامه ای است که شان کوچکتر وبزرگتر در آن نگه داشته نمی شود و به هر حال یک نفر باید جلوی این رفتار ها بایستد. در برنامه قبلی علیه تیم استقلاال صحبت شده بود که این وقت به مسئولان تیم ما داده نشد که از خودمان دفاع کنیم. ما هم در سایت خودمان از خودمان دفاع کردیم. "

وی درمورد اینکه چرا در کنفرانس های خبری شهر تبریز شرکت نمی کند خاطر نشان کرد: " من فقط یک بار در کنفرانس خبری تبریز شرکت نکرده ام. از شما خواهش می کنم حقیقت ها را بگویید. من یک بار کلا به تبریز نیامده بودم واز سه باری که در تبریز حضور داشتم، دو بار در کنفرانس خبری شرکت کرده ام. در خیلی از شهرها با اینکه اکثر مربیان نفرات دوم کادر فنی را به نشست می‌فرستند ولی من همیشه به احترام مردم شهری که در آن حضور داشتم در کنفرانس ها حاضر می شوم و دلیل عدم حضورم در کنفرانس بازی با تراکتور نیز شرایط روحی ام بعد از آن بازی سنگین بود. "

سرمربی استقلال در مورد حواشی اش بعد از سرمربیگری در تراکتور سازی یاد آور شد: " من در تبریز زحمتی نکشیده ام فقط در قبال پولی که گرفته بودم و بر اساس قرار دادم کار کردم و این را هم باید بگویم که حتی ۳۰درصد از پولم را نگرفتم. من شهر تبریز و تراکتور را دوست داشتم و حتی قرار بود در این تیم بمانم و مسئولان این تیم حتی از من لیست بازیکنانم را نیز گرفته بودند. ولی پس از جلسه ای که با مسئولان این تیم داشتم ودر خواست هایم را از این تیم کردم، آنها به یک باره تغییر موضع دادند و این باعثشد که من نیز از تراکتور بروم. "

قلعه نویی در مورد دلیل عدم نتیجه گرفتن تیم گسترش در لیگ چهاردهم گفت: " این تیم، تیم بسیار خوبی است و یار های خوبی نیز در نیم فصل گرفته است. فراز کمالوند هم مربی بسیار خوبی است و استایل بازی زیبایی که در زمان تراکتوسازی می دیدیم، از گسترش فولاد نیز می توان دید. "