کارلو آنچلوتی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها پیش از دیدار امشب تیمش مقابل دپورتیوو لاکرونیا در برنابئو اظهار داشت: این هفته‌ای کلیدی برای ما است و هر اتفاقی که چند روز آینده بیفتد، می‌تواند تعیین کند که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. شکست در کالدرون طبیعی نبود اما این اتفاق‌ها می‌افتد.

وی در مورد جشن تولد رونالدو در شب شکست مقابل اتلتیکو مادرید ادامه داد: تولد رونالدو ربطی به من ندارد که بخواهم درباره‌اش اظهار نظر کنم. هرگز در زندگی خصوصی بازیکنان دخالت نمی‌کنم و نمی‌خواهم دخالت در زندگی خصوصی آنها را شروع کنم. بازیکنان می‌توانند خارج از تمرین هر کاری که می‌خواهند انجام دهند. تنها مشکل زمانی است که دیگران این را حرفه‌ای نبودن بدانند اما این بازیکنان نشان داده‌‌اند که حرفه‌ای و متعهد هستند؛ آنها این را فصل گذشته که افتخارات زیادی کسب کردند، ثابت کردند. بازیکنان مسئولیت بزرگی در پوشیدن پیراهن رئال مادرید دارند و من برای همه آنها به عنوان بازیکنان حرفه‌ای ارزش قائلم. هرگز در این خصوص تردید نداشته‌ام.

سرمربی رئال مادرید خاطرنشان کرد: می‌توانم خشم هواداران را متوجه شوم زیرا ما هم دقیقا همان را حس می‌کنیم اما این باید باعثانگیزه و پیشرفتمان شود. آنچه در تمرینات این هفته دیدم، بازیکنان عالی واکنش نشان دادند و بدون مشکل کارشان را انجام داده‌اند. امیدوارم امشب مقابل دپورتیوو نیز واکنشی عالی از آنها ببینم.

وی اضافه کرد: رئیس باشگاه نگرانی‌اش را ابراز کرد و در عین حال اعلام کرد به تیم اطمینان دارد. لوکاس سیلوا امشب در ترکیب اصلی قرار نمی‌گیرد اما این فرصت را دارد که به میدان برود. ایارا و کروس در این بازی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند. تیم در مقایسه با هفته گذشته تغییر زیادی نخواهد داشت.