مشکلات مالی استقلال به اوج خود رسیده و این اتفاقی نیست که بازیکنان آبی‌پوش بتوانند به سادگی از کنار آن عبور کنند. آنها تا اینجای فصل هرطور بود با این مشکلات سوختند و ساختند اما ماجرای جاسم کرار و مصاحبه بهرام افشارزاده نه‌تنها جو استقلال را به هم ریخت بلکه کاسه صبر پسران آبی را نیز لبریز کرد!

مدت‌هاست بازیکنان استقلال موفق به دریافت پول نشده‌اند و در پرداختی‌های آنها فاصله افتاده است، فاصله‌ای طولانی مدت که این برخلاف وعده مدیران استقلالی بود. نفراتی همچون آرش برهانی، امیرحسین صادقی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده و ‌هرایر مکویان طلب چندصد میلیون‌تومانی دارند و هر وقت برای پول گرفتن با مسئولان و مربیان تیم‌شان صحبت می‌کنند، یک جمله را می‌شنوند: «قرار است به زودی ظرف چند روز آینده اسپانسر استقلال پول بدهد و طلب‌های‌مان بابت حق پخش و بلیت‌فروشی مسابقات لیگ برتر به حساب‌مان واریز شود و مطمئن باشید به طلب‌تان می‌رسید.»

این وعده‌ها در شرایطی به بازیکنان ناراضی استقلال داده می‌شود که قرار نیست حالاحالاها از دو منبعی که مدیران این تیم حرف می‌زنند، پولی به حساب باشگاه تزریق شود! اسپانسر استقلال چند هفته پیش و در جلسه هیأت مدیره آب پاکی را روی دست افشارزاده و دیگر اعضای هیأت مدیره ریخت و رسماً اعلام کرد تا همین الان هم بیشتر از حد مقرر و قرارداد فیمابین پول داده و دیگر پولی در کار نیست!
سازمان لیگ برتر نیز با صدور بیانیه‌ای در سایت رسمی‌شان نوشت: تا حالا بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان باشگاه استقلال دریافت کرده است و برخلاف آن چیزی که ادعا می‌کنند، طلب ۵ میلیارد تومانی ندارند و پس از این که سازمان صدا و سیما حق پخش مسابقات لیگ برتر را به فدراسیون فوتبال داد، مبالغی به تمام تیم‌های حاضر در لیگ برتر از جمله استقلال داده می‌شود.

در روزهایی که استقلال شروعی عالی در نیم‌فصل دوم لیگ برتر داشته و با سه پیروزی پیاپی و کسب ۹ امتیاز به کورس قهرمانی برگشته، ‌صدای اعتراض مربیان و بازیکنان استقلال بلند شده است. در روزهای گذشته مصاحبه‌های زیادی از آبی‌پوشان دیده‌اید که از مشکلات مالی انتقاد کرده و گفته‌اند ادامه این روند به موفقیت این تیم لطمه می‌زند و بحران به وجود می‌آورد! این مصاحبه‌های خودجوش! هر روز رنگ و لعاب بیشتری به خود می‌گیرد و پیازداغ آن زیاد می‌شود.

بازیکنان استقلال ناراحتی و بدبینی‌شان زمانی استارت خورد که بهرام افشارزاده پرده از قهر جاسم کرار عراقی قبل از بازی با سپاهان برداشت و گفت اگر به او پول نمی‌دادم، حاضر نمی‌شد به میدان برود. هر طور بود مقداری پول ردیف کردم و شب بازی به کرار دادیم تا راضی شود و استقلال را همراهی کند!
این مصاحبه موج منفی در استقلال به وجود آورد و در اولین جلسه تمرین بعد از بازی با زردپوشان اصفهانی، بازیکنان، کرار را دوره کرده و از او پرسیدند ماجرای پول گرفتن حقیقت دارد یا نه که جاسم پاسخ منفی داد. این لاپوشانی از سوی بازیکن عراقی، او را به یک چهره منفی و منفور نزد همبازیانش تبدیل کرده است!

از اردوگاه استقلال اخبار خوبی به بیرون درز پیدا نمی‌کند. گفته می‌شود بازیکنان شاکی این تیم در روزهای اخیر پیرامون پول نگرفتن‌هایشان صحبت‌های زیادی را با یکدیگر داشته‌اند، صحبت‌هایی که به گوش مربیان و مدیران تیم‌شان رسیده اما اتفاقی نیفتاده است.
در آخرین جلسه تمرین استقلال چند بازیکن مطرح این تیم به یکی از اعضای کادر فنی گفتند این همه مدت تحمل کردیم و حرفی نزدیم، ‌با تمام این بی‌پولی‌ها ساختیم اما نه اینکه فرق گذاشته شود، ‌اگر قرار به قهر کردن باشد، خیلی از بازیکنان استقلال مطرح‌تر و گنده‌تر از کرار هستند اما او چرا باید پول بگیرد و بقیه نه؟ ما هم باید مثل او قهر و اعتصاب کنیم تا به پول برسیم؟ کرار هر کاری دلش هم می‌خواهد، می‌کند. الان ول کرده و رفته عراق. مگر افشارزاده نگفت او کور خوانده است و اجازه نمی‌دهیم به عراق برود؟ خواهشاً حرف‌های ما را به اطلاع‌شان برسانید و بگویید باید راه کرار را درپیش بگیریم؟!

چند روز پیش و در محل تمرین استقلال بابت پیروزی‌های اخیر این تیم به هر یک از بازیکنان سکه بهار آزادی به عنوان پاداش داده شد اما این پاداش ارتباطی به استقلال نداشت و یکی از نزدیکان این تیم تصمیم گرفت به آبی‌پوشان هدیه پیروزی بدهد.