رضا قوچان نژاد پس از تمرین امروز تیم ملی فوتبال ایران درباره شرایط تیم ملی پیش از بازی با عراق و این که با چه شیوه‌ای مقابل حریف‌تان بازی می‌کنید اظهار کرد: شرایط تیم ملی خوب است اما من نمی‌توانم بگویم چه شیوه‌ای برای این مسابقه خواهیم داشت چون رویکرد فنی تیم در چنین بازی‌هایی پنهانی است.

وی در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید آیا عراق تیم قدرتمندتری نسبت به سه تیم عربی دیگری که با آن‌ها بازی کردید یعنی بحرین، قطر و امارات است گفت: مسلما عراق قوی‌تر از بحرین، قطر و امارات است. ما تلاش می‌کنیم بازی خوبی انجام دهیم و این تیم را شکست دهیم. ما کاملا مهیای این بازی هستیم و بازیکنان کاملا آماده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه حساسیت این مسابقه تا چه اندازه برای شما زیاد است گفت: فردا باید به گونه‌ای بازی کنیم که همه از آن لذت ببرند و در نهایت پیروز میدان شویم.

قوچان نژاد در پاسخ به اینکه آیا فکر می‌کنید تیم ایران به فینال جام ملت‌ها برسد گفت: فعلا به مراحل بالاتر فکر نمی‌کنیم. الان تمام تمرکز ما روی بازی با عراق است و الان فقط این بازی برای ما اهمیت دارد. نمی‌توانم صحبتی در این باره داشته باشم.

وی در واکنش به اینکه چه پیش‌بینی از نتیجه بازی فردا دارید هم خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله که ببریم و مردم ایران را خوشحال کنیم.