اگر کارلوس کروش می‌دانست پژمان منتظری به بازی سوم تیم ملی در مرحله گروهی می‌رسد و فقط دو بازی ابتدایی جام ملت‌ها مقابل بحرین و قطر را از دست می‌دهد، قطعاً نام پژمان را در فهرست مسافران جام ملت‌های آسیا قرار می‌داد اما تشخیص اشتباه پزشکان که به کروش گفته بودند منتظری حداقل یک ماه اجازه تمرین ندارد، باعثشد سرمربی تیم ملی از کنار نام پژمان بگذرد.

کروش به حدی مطمئن بود تیم پزشکی درست تشخیص داده که وقتی هاشم بیک‌زاده مصدوم شد، به فکر اضافه کردن نام پژمان نیفتاد و خانزاده را به لیست اضافه کرد اما حالا از تهران به او خبر رسیده آسیب‌دیدگی منتظری به طور کامل برطرف شده و او بعد از پایان دوران فیزیوتراپی‌اش در تهران به دوحه برگشته تا در تمرین ام‌صلال شرکت کند. روزی که پژمان منتظری در لیگ ستارگان قطر آسیب دید، روزنامه خبرورزشی اولین رسانه‌ای بود که خبر داد پژمان جام ملت‌ها را از دست داده است.

آن روز نوشتیم مطابق تشخیص تیم پزشکی‌ ام‌صلال، پژمان حداقل تا پایان مرحله گروهی جام ملت‌ها نمی‌تواند تیم ملی را همراهی کند. ۲۴ ساعت بعد فدراسیون فوتبال خبر منتشر شده در روزنامه خبرورزشی را تأیید کرد و اعلام شد پژمان باید تحت‌نظر تیم پزشکی تیم ملی معاینه شود تا مطمئن شویم آسیب‌دیدگی‌اش جدی است. تیم پزشکی از پژمان MRI گرفت و روز ۴ دی اعلام کرد منتظری یک ماه باید بیرون باشد. تشخیص پزشکان این بود که طول درمان منتظری یک ماهه خواهد بود و کروش هم تصور کرد منتظری تا ۴ بهمن اصلاً توان تمرین کردن ندارد و بعد از آن هم به درد تیم ملی نمی‌خورد.

اما بعد از آن که تیم ملی به استرالیا رفت، پژمان منتظری در تهران مشغول فیزیوتراپی شد و برنامه درمانی‌اش به حدی خوب پیش رفت که وقتی روز ۲۰ دی MRI گرفت، مشخص شد هیچ مشکلی برای شروع تمرینات خود ندارد و اثری از آسیب‌دیدگی و مصدومیت در MRI منتظری نبود. با این حساب اگر نام پژمان در لیست مسافران جام ملت‌ها قرار می‌گرفت، او می‌توانست ۲۱ دی یعنی همزمان با بازی ایران و بحرین به استرالیا برود و بعد از یک هفته تمرین کنار تیم، برای بازی با امارات که سومین بازی مرحله گروهی ایران است، آماده خدمت به تیم ملی باشد اما تشخیص اشتباه در طول درمان پژمان، او را از کروش گرفت. البته تخصص و تجربه متخصصان کلینیکی که پژمان دوره درمانش را در آن کلینیک سپری کرد هم بی‌تأثیر نبود و همین مسئله باعثشد منتظری زودتر از یک ماه و ظرف ۱۷ روز آماده حضور در میادین فوتبال شود.