به نقل از مارکا، به دنبال آشفته شدن جو باشگاه بارسلونا پس از تأیید محرومیت یک ساله این تیم از خرید بازیکن جدید و اخراج آندونی سوبی‌سارتا از سمت مدیر ورزشی باشگاه، حالا رختکن کاتالان‌ها دچار حاشیه شده است. لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا که یکشنبه شب در بازی خارج از خانه این تیم برابر رئال سوسیه‌داد، در ترکیب اصلی قرار نگرفت و در نیمه دوم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، روز گذشته(دوشنبه) در تمرینات آبی‌واناری‌ها شرکت نکرد.

طبق گزارش رادیو کادنا کوپه اسپانیا، مسی معتقد است تا زمانی که لوئیس انریکه روی نیمکت بارسلونا نشسته باشد، تغییر وضعیت فعلی تیم غیر ممکن است.

مسی ظاهراً از تصمیمات خودسرانه‌‌ای که انریکه بدون مشورت با همکارانش می‌گیرد ناراضی است و انریکه را شخصی بیش از حد متکی به دانش و توانایی‌های خود می‌داند. گفته می‌شود که مسی نمی‌تواند درک کند چرا با وجود اُفت عملکرد تیم، مسئولان باشگاه بر حمایت خود از انریکه اصرار می‌ورزند.

در همین حال از گوشه و کنار خبر می‌رسد که لوئیس انریکه هم از رویکرد مسی راضی نیست و نمی‌داند که چرا مسی حاضر نشده است در جلسه تمرینی اخیر بارسلونا شرکت کند، آن هم در شرایطی که او این تمرین را به صورت باز برگزار کرد تا هواداران جوان و پرشور بارسلونا بتوانند تلاش ستارگان محبوب خود را ببینند و به آنها برای افزایش تلا‌ش‌های‌شان انگیزه بدهد.

با توجه به این اتفاقات به نظر می‌رسد که فاصله میان فوق‌ستاره آرژانتینی بارسا و سرمربی اسپانیایی او در حال افزایش است.