مرتضی محصص درباره نتایج تیم استقلال، اظهار کرد: فکر می‌کنم در ابتدای فصل استقلال از تجربه بالا استفاده کرد و نتایج خوبی را گرفت اما از نظر فنی باید بگویم هماهنگی خوبی میان خط دفاع و خط ها‌فبک این تیم وجود ندارد.

به گزارش " ورزش سه " به نقل از ایسنا، وی افزود: استقلال امسال با جذب مهره‌هایی مثل ابراهیمی، کریمیان و مگویان تیم تازه‌ای را شکل داده است. بنابراین نیاز به زمان دارد تا بتواند هماهنگ‌تر شوند. اگر زمان بگذرد این تیم هماهنگ‌تر خواهد شد و می‌تواند نتایج بهتری را بگیرد. در حال حاضر خط دفاع استقلال با خط میانی هماهنگی کمی دارد و این باعثشده که این تیم از این نقطه ضربه بخورد.

محصص تاکید کرد: استقلال از کادر فنی خوب و با تجربه‌ای بهره می‌برد. مربی با تجربه‌ای مثل امیر قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال است و دستیارانش هم در گذشته بازیکنان شاخصی بودند و آنها از تجربه‌های بالایی نیز برخوردار هستند. من معتقدم بزرگ‌ترین مشکل استقلال کمبود زمان بوده است.

وی در ادامه به تعطیلات ۵۰ روزه لیگ اشاره کرد و گفت: در این تعطیلات تیم استقلال می‌تواند با انجام چند بازی دوستانه خوب و همین طور با تمرینات منظم به هماهنگی خوبی برسد. البته این موضوع فقط مختص تیم استقلال نیست، بلکه تیم‌های دیگر هم می‌توانند از این تعطیلات استفاده خوبی کنند و تیمشان را با قدرت برای نیم فصل دوم آماده کنند.

برخی از کارشناسان در اظهار نظراتی تیم استقلال را بازیکن محور دانسته بودند، محصص در واکنش به این اظهارات گفت: اکثر تیم‌های دنیا بازیکنان محور هستند. شما ببینید اگر مسی و رونالدو را از بارسلونا و رئال مادرید بگیریم دیگر آن روند کیفی خود را نخواهند داشت. من معتقدم که استقلال با استفاده از بازیکنانی همچون محمد قاضی زمانی که درون زمین است باعثمی‌شود استقلال از دو روش برای گلزنی استفاده کند و روند بهتری را طی کند. قاضی یکی از بازیکنانی است که تاثیرات مثبتی در تیم استقلال داشته است. شهباززاده هم به تازگی در این تیم جا افتاده است. البته فقط گل زدن در تیم کافی نیست و بازیکن باید همیشه در خدمت تیم باشد.

محصص تصریح کرد: معتقدم در نیم فصل دوم استقلال بهتری را شاهد خواهیم بود. این تیم نیاز به زمان دارد و با توجه به هوش امیر قلعه‌نویی، استقلال از این تعطیلات استفاده می‌کند و با روند بهتری در نیم فصل دوم ظاهر خواهد شد.

او درباره مشکلات بدنی تیم استقلال هم گفت: فکر می‌کنم صحبت از مشکلات بدنی دیگر قدیمی شده است، وقتی تیم مشکل عدم هماهنگی دارد نباید در مورد این مسائل صحبتی کنیم. مسلما قلعه‌نویی خودش متوجه می‌شود که تیمش چه زمانی مشکل بدنی دارد و از این موضوع رنج می‌برد. استقلال فقط مشکلش این است که در حفظ توپ خوب عمل نمی‌کند. در لیگ ایران از نظر من فقط تیم ذوب آهن است که حفظ توپ را به خوبی انجام می‌دهد.

محصص در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم که بعد از تعطیلات ۵۰ روزه شاهد لیگ با کیفیت‌تری باشیم. همه تیم‌ها باید این تعطیلات را به غنیمت بشمارند و از آن برای تقویت تیم‌شان استفاده کنند. انجام بازی‌های دوستانه می‌تواند کمک زیادی به ایجاد هماهنگی در تیم‌ها کند. از نظر من تنها تمرین کردن کافی نیست.