امیر رضا خادم در تازه ترین گفت وگوی خود با انتقاد از رسانه ها بیان کرده: «کسانی که به این مسائل دامن می زنند همه این نکات را می دانند اما متأسفانه ما یک فرهنگ غیراخلاقی در فضای مدیریتی داریم که به قطار در حال حرکت سنگ می زنیم.»

شاید از نظر خادم پرده برداشتن از حقایق و اتفاقاتی که در پرسپولیس رخ می دهد کاری خلاف اخلاق است یا اینکه قصه باید به نوع دیگری مطرح می شد. البته وی به وضوح اشاره نکرده که تحولات مدیریتی در پرسپولیس در آینده نزدیک رخ می دهد ولی این احتمال نیز وجود دارد خادم از طرف وزیر تحت فشار بوده و به هر طریقی که شده باید با کنار گذاشتن منتقمی و سیاسی این غائله را ختم کند.حالا نکته قابل اهمیت این است که نمی توان دلیل حمایت های خادم از سیاسی و منتقمی را درک کرد! از آنجایی که پرسپولیس با این تیم مدیریتی و بحثاسپانسر در مشکلات فراوان دست و پا می زند اصرار نماینده وزارت ورزش بر باقی ماندن آنها در راس کار چیست خدا می داند! شاید اگر به همان حرف های وزیر ورزش رجوع می کردیم که می گفت «می خواهیم سیاست را از مدیریت ورزش دور کنیم» تا این اندازه با پارادوکس مواجه نمی شدیم، حضور امثال سیاسی و منتقمی در پرسپولیس وصله جوری نیست که بتواند قطار از ریل خارج شده سرخ ها را به مقصد برساند.

تغییراتی در راه است
تفرشی، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس در گفت وگویی درباره آخرین وضعیت همکاری اسپانسر با این باشگاه گفت: نمی دانم چرا دوستان می خواهند گرهی که با دست باز می شود را با دندان باز کنند. متاسفانه امروز از همکارانم شنیدم که بار دیگر از ورود کارکنان بخش اسپانسر به باشگاه جلوگیری شد و زمانی که رفته اند اسناد و وسایل اسپانسر را بردارند، به آنها گفته شد اتاق اسپانسر تخلیه شده است و چیزی در آن نیست. متاسفانه کارها با بی تدبیری انجام می شود و دوستان به لجبازی افتاده اند. با این شرایط دیگر واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی هم ممکن نخواهد بود. احساس می کنم عده ای از دوستان نمی خواهند این واگذاری اتفاق بیفتد و تلاش می کنند به هر نحوی که شده، در این فرآیند مشکل ایجاد شود. فکر نمی کنم چیز خاصی در میان بوده باشد که منتج به این قضایا شود. در آخرین جلسه ای که بین هیات مدیره باشگاه و اسپانسر برگزار شد، همه چیز به خوبی پیش رفت و قرار شد یک بند به قرارداد بین دو طرف اضافه شود. آن بند از طرف باشگاه گذاشته شده بود و عبارت از این بود که اگر هر یک از چک های اسپانسر به هر دلیلی برگشت خورد، باشگاه بلافاصله می تواند قرارداد را لغو کند که این از نظر ما منطقی نبود. با این وجود گفتیم مشکلی نیست. اگر مایل به اضافه کردن این بند هستید، بند دیگری هم اضافه می کنیم به این صورت که اگر باشگاه هم به تعهدات خود در قبال اسپانسر عمل نکرد، خسارتی را پرداخت کند. من در این زمینه با منتقمی و حتی خادم صحبت کردم و قرار شد با گلرخسار هم هماهنگی ها انجام شود. صورتجلسه آماده شد و به وزارت ورزش رفت تا امضا شود اما ناگهان دیدیم که سیاسی روی ۶-۵ بند صورتجلسه خط قرمز کشیده است؛ آن هم صورتجلسه ای که ۵-۴ روز روی آن کار شده بود و همه بر سر آن توافق کرده بودند. طی چند روز گذشته خادم گفت به باشگاه ۲۴ ساعت برای حل مشکلات با اسپانسر فرصت می دهیم که با یکدیگر تعامل کنند. مشکلات به قدری نیست که نتوان آنها را حل کرد اما نمی دانم چرا دوستان نمی خواهند به شکل دیگری به موضوع نگاه کنند.

معاون اقتصادی پرسپولیس با اشاره به اینکه تغییر در مدیریت این باشگاه در یکی، دو روز آینده محتمل است، گفت:من از مجاری مختلف شنیده ام که ظرف چند روز آینده تغییرات در باشگاه رخ می دهد. با توجه به اتفاقاتی که در مذاکره با مسؤولان رئال مادرید رخ داد کوچک ترین توقع ما این بود که حداقل از مردم عذرخواهی شود. به هر حال دوستان نمی دانستند که در این مذاکرات فردی وجود داشته که پیش از این در جهت براندازی نظام تلاش می کرده است اما اینکه بعد از بازگشت به ایران از او تعریف و تمجید هم بکنند، کار درستی نیست.این مملکت چندین هزار شهید داده است. باید حداقل از خانواده شهدا و رزمندگان و حزب اللهی ها عذرخواهی می شد که متاسفانه این کار انجام نشد. ما از خادم هم توقع داشتیم که در این زمینه موضع گیری کند. به هر حال خود ما هم با پشتوانه این مردم به باشگاه آمده ایم.

دوئل سیاسی و اسپانسر پرسپولیس علنی شد
شنبه صبح مسؤولان پرسپولیس اتاق اسپانسر در این باشگاه را تخلیه کردند و کارمندان شرکت بهنام پیشرو را راه ندادند. ایسکانیوز در گزارشی می نویسد که کارمندان بخش حسابداری در این اتاق مستقر شده اند. با این اتفاق،اسپانسر فعلی سرخپوشان هیچ دفتری در باشگاه ندارد و عملا از ساختمان باشگاه اخراج شده اند. مسؤولان شرکت بهنام پیشرو در حال رایزنی با مدیران پرسپولیس هستند تا این مشکل را حل کنند، هر چند تا این لحظه مذاکرات آنها بی فایده بوده است.قرار است دوشنبه جلسه سه جانبه ای بین اسپانسر پرسپولیس، سیاسی و خادم برگزار شود و با این شرایط شاید در این جلسه یکی از دوطرف مجبور به کناره گیری شود.

مشکلات قانونی، برگشت خوردن چک
تا صبح شنبه ۲ چک اسپانسر پرسپولیس تسویه نشده و آنها حدود ۸ میلیارد بدهی دارند. اسپانسر اعتقاد دارد پرسپولیس به تعهداتش عمل نکرده و با این شرایط آنها هم نمی توانند پول بیشتری در اختیار باشگاه بگذارند.

یک منبع نزدیک به اسپانسر باشگاه در گفت وگو با ایسکانیوز، جلسه سه جانبه برای مشخص شدن تکلیف باشگاه را تایید کرد اما از اینکه گفته می شود جلسه دوشنبه برگزار می شود مطمئن نیست: «قرار است جلسه ای داشته باشیم تا وضعیت مان مشخص شود البته زمانش هنوز قطعی نیست. نارضایتی و مشکلاتی که داریم را پنهان نمی کنیم. در قرارداد فعلی، باشگاه موظف به رعایت تعهداتی برای حفظ منافع اسپانسر است. باید شرایطی را فراهم می کردند تا با راه هایی که توافق شده بود از باشگاه درآمدزایی کنیم ولی آنها علاقه ای به این کار ندارند. در حال حاضر هر کسی به شیوه خودش از باشگاه درآمدزایی می کند و ما هیچ سودی نداریم.» به نظر می رسد روابط بین اسپانسر و سیاسی اصلا خوب نیست: «آقای سیاسی مشکلات زیادی برای اسپانسر به وجود آورد. در حرف همه چیز را می پذیرند اما در عمل هیچ کاری نمی کنند».