سیدمصطفی هاشمی طبا در خصوص عملکرد کاروان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون بیان کرد: به نظرم کاروان ایران در این دوره از بازی ها در مجموع موفق عمل کرد. اما اینکه استعدادهای ورزشی زیادی داریم و اگر بخواهیم مطابق آن استعدادها بررسی کنیم باید بگویم عملکرد خوب نبوده است چرا که در کل استعدادهای ما نسبت به نتایجی که کسب کردیم، خیلی بیشتر است.

وی در خصوص اینکه مسئولان ورزش کشور معتقدند که عملکرد کاروان ایران نسبت به دوره قبل بهتر بوده است، افزود: معتقدم در دوره قبل کاروان ضعیف تر بوده است. در این دوره تنها در دو رشته خوب نبودیم و در مجموع بهتر کار کردیم.

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی درباره پیشی گرفتن قزاقستان از ایران در جدول کلی توزیع مدال ها تصریح کرد: در قزاقستان وضعیت زیربنایی ورزش به خصوص برای زنان متفاوت است و این شرایط از زمان شوروی سابق ایجاد شده است. با این حال در کشور ما در سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی در ورزش صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: به نظرم آن تلاش لازم برای پیشرفت ورزش صورت نگرفته و ما برنامه جدیدی برای ورزش کشور نداشته ایم. در ۱۰ سال اخیر شاهد مدیریت خاص ورزش در راس آن نبوده ایم و کسانی که می آیند به صورت خودجوش بوده اند این در حالی است که در قزاقستان شرایط اینگونه نیست برای همین مدال های نقره آنها به طلا تبدیل شده و ما طلا را با نقره عوض کرده ایم.

هاشمی طبا در خصوص اینکه برای چهار سال آینده چه باید کرد، گفت: ما نیازمند یک برنامه ریزی خوب هستیم که با این روند نباید انتظار رشد ورزش را در چهار سال آینده داشته باشیم. در سال های ۷۵ - ۷۴ ما چهار برنامه مدون برای علمی کردن و پرورش استعدادها داشتیم که سال ۸۰ به طور کامل تعطیل شد. وقتی برنامه های دقیق وجود نداشته باشد شرایط بهبود نخواهد یافت.