پیکه ابراز امیدواری کرد که روزی ریاست این باشگاه اسپانیایی را بر عهده گیرد. او گفت: ریاست باشگاه؟ چرا که نه! این آرزوی من است. انگیزه زیادی برای نشستن روی کرسی ریاست باشگاه بزرگی همچون بارسلونا دارم. ریاست بهترین باشگاه قرن آرزوی من است. امیدوارم به آن برسم. البته باید این را بگویم که علاقه زیادی به مربیگری ام دارم.

پیکه درباره این سوال که آیا دوست دارد بازی در باشگاه دیگری را تجربه کند، این گونه پاسخ داد: دوست دارم تا ۳۵ سالگی در بارسلونا بازی کنم. می خواهم راه کارلس پویول را بروم. پویول چه در داخل باشگاه و چه در خارج از آن شخصیتی بسیار استوار و جدی دارد. دوست دارم راه او را دنبال کنم.

پیکه در ادامه گفت: شایعاتی که در روزهای گذشته درباره پیوستنم به منچستریونایتد منتشر شده را رد می کنم، چرا که اصلا تمایلی به بازگشت به منچستر ندارم و می خواهم در بارسلونا فوتبالم را به پایان برسانم. من بارسلونا را عاشقانه دوست دارم. سبک بازی این تیم و هواداران بارسلونا برای من اهمیت زیادی دارد و دوست دارم در بارسا بمانم.

پیکه درباره احتمال خروج بارسا از لیگای اسپانیا، گفت: این مساله ای است که سران باشگاه باید درباره آن صحبت کنند. من خودم را یک کاتالانی می دانم اما با قدرت برای تیم ملی اسپانیا بازی خواهم کرد. هر تصمیمی که در کاتالان گرفته شود، ما آن را اجرا خواهیم کرد.

مدافع بارسلونا در ادامه به تمجید از پپ گوآردیولا، سرمربی سابق تیم خود پرداخت و گفت: گوآردیولا مربی درجه یکی است. در تیم بارسلونا تلاش زیادی کرد و تیم متفاوتی ساخته بود. گوآردیولا کسی است که فوتبال را خوب می فهمد. زیر نظر او توانستم خوب پیشرفت کنم. هیچ وقت دورانی که زیر نظر او توانستم فوتبال بازی کنم را فراموش نمی کنم. او برای بارسلونا خیلی تلاش کرد و ۲۴ ساعته خودش را وقف باشگاه کرد.

پیکه ادامه داد: رفتن گوآردیولا از بارسلونا یک مساله شخصی بود، درست مانند اتفاقی که برای ساندرو روسل رخ داد.