علی دایی بعد از روزی که در درفشی فر از پرسپولیس برکنار شد حرف های توفانی علیه هیأت مدیره و وزیر ورزش و… به زبان آورد و البته در همان مصاحبه اش گفت من بعد از این از پرسپولیس انتقاد نمی کنم و انصافاً او در این مدت با هیچ رسانه ای حرف نزد. دیروز او در گفت وگویی با خبرورزشی از شاگردانش دفاع کرد.

* علی آقا! پرسپولیس به سپاهان باخت و البته رئیس هیأت مدیره پرسپولیس و سرمربی می گویند تیم ضعیف بسته شده.
ببینید من بارها گفته ام که اصلاً دوست ندارم درباره پرسپولیس حرفی بزنم چون ممکن است با حرف های من برای این تیم حاشیه درست شود.

* آخر شما تیم را بسته اید و این انتقادات به شما برمی گردد؟
من به بازیکنانی که جذب کرده ام اعتقاد کامل دارم. این بچه ها شایسته هستند و از لحاظ فنی بنده آنها را قبول داشتم که جذب کردم. اصلاً قبول ندارم که کسی کیفیت فنی آنان را زیرسؤال ببرد چون طی مدتی که با آنها کار کردم هیچ کم کاری ای از بازیکنان ندیدم و بی انصافی است که بخواهیم عملکردشان را زیر سؤال ببریم.

* در مورد پرسپولیس و انتقاداتی که از شما می شود، حرف می زنید؟
بگذارید با سکوتم به پرسپولیس کمک کنم و این تیم با آرامش کارش را انجام دهد چون پرسپولیس و هوادارانش را از هر چیزی بیشتر دوست دارم. انتقاد که می کنند سر وقتش جوابشان را می دهم. من اگر به شایستگی تک تک بازیکنان پرسپولیس اعتقاد نداشتم آنها را جذب نمی کردم. مطمئناً آنها شایستگی موفقیت بیشتر در لیگ را دارند.

* از تیم ملی و کی روش خبری دارید؟
خبر خاصی ندارم. آخرین باری که کی روش را دیدم در یک مراسم بود. برای او و تیم ملی مملکتم آرزوی موفقیت دارم. من یک ایرانی هستم و سربلندی تیم ملی فوتبال ایران یعنی سربلندی همه ما ایرانی ها، ضمن آنکه دوست دارم کی روش در جام ملت ها موفق عمل کند.