به گزارش مشرق،یوسف کرمی درباره شرایطش پیش از آغاز مسابقه اش در هفدهمین دوره بازی های آسیایی عنوان کرد: رقابت های المپیک و بازی های آسیایی با هر میدان دیگری متفاوت است. شما باید در شرایط با خودتان کنار بیایید و فقط این نیست که شما با آمادگی بدنی بالا به مسابقات بروید و حتماً هم مدال بگیرید.

وی با ابراز رضایت از وضعیت تکواندوکاران تیم ملی افزود: خوشبختانه همه وضعیت خوبی دارند و میزان آمادگی بالاست. برنامه هایی که کادرفنی و فدراسیون ارائه کرده بودند و از ما درخواست داشتند، به خوبی اجرا کردیم و مطمئن هستم اگر بچه ها بتوانند در روز مسابقه تمام توانایی های خود را پیاده کنند می توانند برنده شوند. خودم هم شرایطم خوب است و اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتیم. با تمام وجود تمرین کردیم، مشکلی نداریم و امیدوارم بتوانیم مدال بگیریم.

کاپیتان تیم ملی تکواندو کشورمان گفت: تمام فکر و ذکرم به بازی های آسیایی است و تلاش می کنم تا مدال را بگیرم. به حاشیه ها فکر نمی کنم و با تمرکز بالا برای بالا بردن پرچم تلاش خواهم کرد.

کرمی درباره اینکه بعد از المپیک لندن نگاه ها نسبت به تکواندو کمتر شده است، عنوان کرد: نسل تکواندو در آن زمان تا حدودی عوض شد و از آن نسل فقط من مانده ام. سخت است که بعد از تغییر نسل انتظار داشت که تیم و نتایج مانند قبل باشد، اما حمایت ها اگر انجام شود و حمایت های دلسوزانه برای ایران باشد می توانیم با همین تیم و با همین نسل هم نتیجه بگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال که تکواندو ایران نسبت به دوره گذشته چه نتیجه ای خواهد گرفت، اظهار داشت: کار سخت است اما مطمئناً تلاش خواهیم کرد تا مدال های زیادی بگیریم. به نظرم نسبت به دوره قبلی نمی توانیم نتیجه خوبی بگیریم و نباید انتظار داشت که تعداد مدال های تکواندو بالا باشد.

عضو تیم ملی تکواندو کشورمان درباره اینکه پیش از این انتقادهایی نسبت به تجلیل نشدن از تکواندوکاران داشت، خاطرنشان کرد: ورزش های رزمی هیچ وقت دیده نمی شوند. مدال هایی که ما می گیریم و با مدال هایی که در رشته های دیگر گرفته می شود یکی است اما پاداش های آنها با «هیچ چیزی» که ما می گیریم قابل مقایسه نیست.

کرمی همچنین درباره اینکه بعد از جدا شدن مهماندوست و با گذشت زمان زیادی از این اتفاق هنوز هم صحبت هایی در این خصوص می شود و به جدایی او انتقاد است، گفت: به نظرم این چیزها را نباید زیاد کش داد و وارد حاشیه شد. با تمام این انتقادات توانستیم قهرمان آسیا شویم و مقام جهانی کسب کنیم اما هیچکس از ما تعریف و تمجید نکرد. هر اتفاقی که رخ دهد تکواندو کار خودش را دنبال می کند.