به گزارش مشرق، پندار توفیقی در خصوص جلسه روز گذشته هیات مدیره باشگاه استقلال اظهار داشت: دراین جلسه مسائل روز باشگاه مورد بحثقرار گرفت و همچنین در مورد آکادمی باشگاه استقلال صحبت هایی انجام شد.

وی افزود: ما روی آکادمی باشگاه استقلال زوم کرده ایم و اتفاقا آقایان دین محمدی و صالح نیا در این جلسه حضور داشتند و توضیحاتی را در مورد امکانات مجموعه ارائه کردند هیات مدیره نیز توجه ویژه ای به آکادمی استقلال دارد و دوست داریم بعضی مواقع هیات مدیره درگیر این موضوع باشد که به مباحثی جز تیم بزرگسالان هم بپردازیم. همچنین می خواهیم همه اعضا سازماندهی شود و تصمیمات از حالت تک نفره و تک قطبی و بدون مشورت خارج شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این نشست در مورد اتفاقات بازی امیدهای استقلال و پرسپولیس صحبتی صورت گرفت یا خیر گفت: آنچه که مسلم است اینکه کمیته انضباطی ما رای را آماده کرده ولی در این خصوص نشست هایی را هم با کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار کرده و دین محمدی باید در آن جلسات هم شرکت کند و با دقت رای مورد نظر صادر خواهد شد.

توفیقی تاکید کرد: به جرات بگویم در جلسه دیروز کمتر از یک دقیقه در این مورد بحثشد و بیشتر به مباحثزیرساختی پرداختیم. تا جایی که حتی برای دین محمدی و صالح نیا جالب بود که هیات مدیره حواسش هست که تیم های پایه حضور دارند و جزو اولویت های باشگاه هستند. تمامی ارکان باشگاه باید بدانند که یکدیگر را ببینند و با هم در ارتباط باشند و همچنین سرمربی تیم پایه نیز به باشگاه بیاید و مسئولان باشگاه هم از آکادمی بازدید دوره ای کنند. هدف ما این است اگر در آکادمی کمبودی باشد مورد بحثقرار بگیرد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در ادامه در خصوص اینکه آیا در جلسه دیروز در مورد نتایج سه هفته اخیر استقلال بحثشد یا خیر گفت: چون این بحثخیلی تخصصی و فنی است هیات مدیره به خودی خود به این موضوع ورود نمی کند جز اینکه صلاح بداند از قلعه نویی توضیح بخواهد. در جلسه در این مورد بحثی نشد چون بازی فولاد، ذوب آهن و نفت تهران را دیدیم و تیم هم خوب بازی می کند. شما دیدید وقتی کرار به زمین آمد روند بازی به کلی تغییر کرد و در این بین دست کادر فنی هم کمی بسته است.

توفیقی در ادامه در خصوص اینکه آیا جریمه ای برای بازیکنان در نظر گرفته شده یا خیر گفت: قرار نیست با هر بردی پاداش داده شود و یا با هر باختی بازیکنان جریمه شوند. من از سهم خودم صحبت می کنم چون استقلال خوب بازی می کند و ما به بازی با ملوان امیدوار هستیم. مطمئنا در نیم فصل دوم هنر تیم ها نمایان خواهد شد.

توفیقی همچنین در خصوص اینکه آیا روز گذشته طلبکاران استقلال با حکم قضایی به باشگاه آمدند یا خیر گفت: من چنین چیزی را ندیدم اما باید قبول کنیم که باشگاه بدهی دارد. در این بین به بعضی ها فشار مالی وارد می شود و پولشان را می خواهند و بعضی ها هم نمی توانند تحمل کنند و به دنبال پولشان هستند.

توفیقی در پاسخ به این سوال که استقلال تا امروز چقدر بدهی دارد گفت: نمی خواهم حرف بدون سند بزنم اما در اسناد و مدارکی که به صورت جسته و گریخته می بینم استقلال حدود ۴۰ میلیارد تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهی دارد که البته این مبلغ بدون اعتصاب مالیات است. بازرسی کل کشور در سال ۹۲ همه چیز را بررسی کرد و ما منتظر گزارش حسابرسی آن هستیم.

وی افزود: در مجموع وضعیت به این گونه است که تعهدات مازاد بر گردن سازمان دولتی است مثلا امسال ما ۱۷ میلیارد بودجه داریم و اگر ۱۰۰ میلیارد هم درآمد داشته باشیم بیشتر از ۱۷ میلیارد نمی توانیم هزینه کنیم چون مبالغ باید اول به حساب خزانه دولت واریز شود و بعد از آن ما درخواست تامین بودجه بدهیم. مادر ابتدا باید به دنبال افزایش بودجه باشیم چون همانطور که اشاره کردند حتی اگر صد میلیارد هم درآمد داشته باشیم بیش از ۱۷ میلیارد نمی توانیم هزینه کنیم. الان هم اگر می بینید استقلال بدهی دارد به این خاطر است که تعهدات بیش از بودجه مصوب بوده و با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید آن زمان باید به فکر افزایش بودجه بودند.