به گزارش مشرق، روزهای شیرین دنیل داوری پس از به دنیا آمدن پسرش الیا آغاز شده است. بر همین اساس با داوری، دروازه بان ایرانی کشورمان که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز حضور داشت در مورد مسائل مختلف به صحبت پرداختیم که متن آن در زیر می آید.

از اینکه پدر شدی چه احساسی داری؟

فقط می توانم بگویم خوشحالم، احساس فوق العاده است و تا کسی پدر نشود نمی تواند این حس زیبا را درک کند.

با حضور در فوتبال سوئیس به اهدافت نزدیک شده ای؟

قصدم از فوتبال سوئیس این بود که با تغییر محیط و سبک زندگی فوتبالی ام نسبت به کشور آلمان بتوانم چیزهای جدیدی را یاد بگیرم و به تجربه خودم در زندگی و فوتبال، مسائل جدیدی را اضافه کنم.

از تصمیمت راضی هستی؟

قطعا چنین است و مطمئن باشید از اینکه در گراس هاپرز هستم رضایت دارم.

به نظر می رسد تیم باشگاهی ات به روزهای آرمانی نزدیک شده است.

باید از خدا ممنون باشیم که جواب زحمات و تمرینات پرفشار و طاقت فرسای ما را داده است. با بالا رفتن سطح آمادگی و هماهنگی تیم، می توانیم به پیشرفت تیم ادامه داده و به اهداف شخصی و باشگاهی نزدیک شویم. امیدوارم این روند با حفظ تمرکز تیم ادامه داشته باشد.

کی روش هم در فوتبال ایران ماندنی شد. نظرت چیست؟

کی روش بدون شک یکی از بهترین مربیان دنیاست و در ۴ سال گذشته از فوتبال ایران و بازیکنان تیم ملی شناخت خوبی دارد. با احترام به تمام مربیان ایرانی کشورم، بهترین گزینه برای تیم ملی کی روش بود که شکر خدا این شانس مجدد برای بازیکنان تیم ملی فراهم شد تا زیر نظر او فعالیت کنند.

در اردوی پرتغال حاضر می شوی؟

از اینکه توانستم دوباره نظر کادرفنی را جلب کنم خیلی خوشحالم و افتخار بزرگی است برایم که در تیم ملی حضور داشته باشم اما باتوجه به اینکه به تازگی فرزندم به دنیا آمده و همسرم در کشور سوئیس تنها است و نیاز به مراقبت دارد، در تماس با کادرفنی تیم ملی و توضیح شرایطم، درخواست کردم که در اردوی پرتغال نباشم که آنها هم با درک شرایط ویژه من با درخواستم موافقت کردند. جا دارد از کادرفنی سپاسگذاری کنم و امیدوارم در اردوهای بعدی پاسخ مناسبی با تمرینات و بازی های خوبم بدهم.

چه پیش بینی از حضور تیم ملی در جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا داری؟

ایران یکی از تیم های مطرح قاره کهن بوده و هست اما با وجود تیم هایی مانند کره و ژاپن و استرالیای میزبان کار سختی خواهیم داشت که با هماهنگی و تمرکز بیشتر و راهنمایی های کادرفنی و توانمندی های بازیکنانی که داریم، می توانیم پس از سال ها قهرمانی آسیا را برای کشورمان کسب کنیم. این هدف با کار و تلاش فراوان به دست آمده و به آسانی کسب نخواهد شد.