به گزارش مشرق، محمد نوازی در مورد انتخاب علی کریمی به عنوان مربی تیم ملی عنوان کرد: وقتی قرار است فردی به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شود باید مربیگری در تیم های دیگر را تجربه و در کلاس های مربیگری هم شرکت کرده باشد. من برای کریمی احترام خاصی قائل هستم و فکر می کنم به دلیل پیشینه اش در فوتبال ایران، به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد ولی وقتی او در هیچ کلاسی شرکت و در هیچ تیمی مربیگری نکرده است، چطور به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد؟

او ادامه داد: حرف من یک بحثکلی است و اگر فرد دیگری هم جای کریمی بود نظرم را می دادم و مشکلی هم با شخص خاصی ندارم. اگر قرار است انتخاب ها اینطور باشد پس رفتن به کلاس های مربیگری به چه دردی می خورد؟ اگر اینطور است ما بی جهت وقت مان را برای حضور در کلاس ها هدر می دهیم و بهتر است در فدراسیون فوتبال دنبال رفیق و همچنین کانال زدن باشیم تا ما هم تیم بگیریم.

نوازی تاکید کرد: بسیاری از بازیکنان تیم ملی در دهه ۷۰ در حال حاضر مدرک مربیگری دارند ولی بدون تیم هستند. متاسفانه چند مربی در فوتبال ایران از این تیم به آن تیم می روند و این چرخش فقط بین چند مربی خاص است. در فدراسیون فوتبال برخی افراد هستند که بسیاری از مربیان از طریق آنها به تیم های مختلف می روند و مربیگری می کنند. همه چیز در این فوتبال رابطه ای شده است. وقتی قرار است با کانال زدن تیم پیدا کرد پس چرا خیلی از مربیان وقت شان را هدر بدهند؟ این چیزها در هیچ جای دنیا دیده نمی شود.