به گزارش مشرق،استقلال در هفته دهم لیگ برتر سومین شکست متوالی و چهارمین باخت خود را در فصل چهاردهم تجربه کرد. باخت هایی که با امیر قلعه نویی موفق ترین مربی تاریخ لیگ برتر ثبت شده است!

شکست در بازیهای حساس!
باخت های استقلال مقابل تیم هایی بوده که خوب و روان بازی کرده اند. آبی های پایتخت اولین شکست خود را در هفته سوم و مقابل تیم سپاهان متحمل شده وبا نتیجه ۳ بر یک تن به شکست دادند. نفت تهران دومین تیمی بود که باخت را به شاگردان قلعه نویی تحمیل کرد و در هفته هشتم با نتیجه ۲ بر صفر این تیم را از پیش رو برداشت. آبی ها در هفته بعدی هم تن به شکست داده و مقابل فولاد در ورزشگاه آزادی با نتیجه یک بر صفر سه امتیاز را واگذار کردند. در هفته دهم قلعه نویی و تیم استقلال در فولادشهر مقابل تیم ذوب آهن و یحیی گل محمدی ایستاده و با شکست دو بر یک به تهران بازگشتند. بدین ترتیب می توان گفت تاکنون استقلال در بازی با تیم های اسم و رسم دار و در مسابقات حساس پیروز نبوده است!

اعتماد به نفس آقای مربی!
در شرایطی که استقلال سومین شکست متوالی خود را در اصفهان پذیرفت، قلعه نویی عقیده دارد این باخت چیزی جز یک بدشانسی بزرگ نبوده است. وی گفت: من نگران نیستم. درست است که این بازی را باختیم اما تیم ما در خلق موقعیت خوب کار کرد. ما چپ و راست روی دروازه ذوب آهن توپ ریختیم و موقعیت های زیادی را از دست دادیم که بخصوص آن ضربه شهباززاده از سه قدمی خیلی برای من ناراحت کننده بود که وارد دروازه نشد. استقلال قهرمان این فصل لیگ است. به نظر من نمی شود همیشه هم بدشانس بود. بداقبالی ما که به پایان برسد، نوبت پیروزی هاست. ضمنا ما از نبود بعضی از بازیکنان لطمه خوردیم و دیدید که فقط با حضور جاسم کرار چقدر روند تیمی ما تغییر کرد.

اگر فتح ا… زاده بود!
حسن روشن بازیکن سابق تیمهای استقلال و ملی در خصوص سومین شکست متوالی استقلال گفت: من قبل از این هم گفته بودم تیم قطعا بالای جدول نیست. زمانی که تیم از ۷ بازی ۶ برد داشت و با ۱۸ امتیاز صدرنشین بود این حرف را زدم. استقلالی ها می گویند تیم جوان شده است اما زمانی این موضوع خوب است که جوانگرایی برای خودشان باشد. تیم های مدعی دیگر اگر جوانگرایی کردند، بازیکنان برای خودشان هستند و حق شان را می گیرند. به نظرم اگر فتح الله زاده یا مرحوم ناصر حجازی بود پس از بازی امیر قلعه نویی را تعویض می کرد. پیشکسوت استقلال در مورد اینکه آیا با تغییر کادر فنی موافق است، تاکید کرد: خیر من با این موضوع موافق نیستم زیرا امیر قلعه نویی اگر بتواند امسال استقلال را اول و یا دوم کند، نشان می دهد که مربی خوبی است و از جمله بهترین مربیان ایران است اما امکان محقق شدن این موضوع ۱۰ درصد هم وجود ندارد. روشن در مورد عملکرد استقلال و اینکه قلعه نویی می گوید تیمش خوب بازی می کند و جای نگرانی نیست، گفت: خیلی تیم ها خوب بازی می کنند و به لیگ پایین تر می روند. این حرف ها پس از شکست زده می شود تا آن باخت را اداره کنند. چرا امیر قلعه نویی از جاسم کرار و حیدری در نیمه دوم استفاده می کند؟ شاید اطمینان دارد که تیمش به گل برسد. البته ذوب آهن هم خوب بازی کرد. پیشکسوت استقلال در مورد جایگاه استقلال در پایان فصل گفت: برای من خوشایند نیست که استقلال اول، دوم و یا سوم نشود اما باید واقع بین باشیم. قلعه نویی باید امسال بماند تا نشان دهد که بدون ریخت و پاش های فتح الله زاده و خودش چه عملکردی خواهد داشت. باید دید امسال که آن ریخت و پاش هایی که با فتح الله زاده داشتند و هر کاری که دوست داشتند انجام می دادند، وجود ندارد چه نتیجه ای می گیرند. او اگر امسال استقلال را اول یا دوم کرد نشان می دهد بهترین مربی ایران است. در گذشته تیم های مدعی دیگری وجود نداشتند و می توانستند با کمک داور و سایر مسائل نتیجه بگیرند اما هم اکنون که مدعیان زیاد شده اند باید دید چه عملکردی دارند.

جریمه مشخص می شود
بعد از ناکامی پرسپولیس در لیگ چهاردهم هیات مدیره این باشگاه دست به تغییرات زد که طی آن علی دایی را برکنار و حمید درخشان را جایگزین آقای گل جهان کرد. استقلال در ۱۰ دیدار گذشته صاحب ۶ برد و ۴ شکست شده است. شاید اگر این اتفاق در پرسپولیس رخ می داد بازهم شاهد تغییرات بودیم ولی کادر فنی آبی ها تغییر نمی کند و قلعه نویی به کارش ادامه می دهد. به تعبیری دیگر در باشگاه استقلال بر خلاف باشگاه رقیب شاهد کودتا و تغییرات نخواهیم بود!

منبع: روزنامه آرمان