به گزارش مشرق،داوران فوتبال کشورمان به رغم داشتن برخی اشتباهات در جامعه فوتبال کشور ما قشری مظلوم هستند که هجمه و فشارهای مختلفی بر آنها وارد است و علاوه بر مشکلات مختلف اعم از نبود امکانات و عدم مدیرت یکپارچه و مستقل و از همه مهمتر دستمزد ناچیز باید مورد لطف و نوازش تیم ها نیز قرار بگیرند!

طی چند هفته اخیر ۵ داور کشورمان به نام های(محمد مقدم، علی ایلدرم، صحرایی، بابک خسروی و مسلم مشهدی) در مسابقات تهران مورد ضرب و شتم برخی تیم ها قرار گرفتند.

در فوتبال ما این اولین بار نیست که داوران فوتبال مورد چنین برخوردهای شدیدی قرار می گیرند و مسئولین با درنظر گرفتن کمترین جریمه از کنار آن رد می شوند. در صورتی که اگر احکام و جرایمی سنگین برای این برخوردها اتخاذ شود، افراد خاطی به خود جرأت چنین برخوردهایی در زمین فوتبال نمی دهند و جای تاسف و تامل دارد که چرا باید شاهد این گونه حوادثناگوار و تلخ در فوتبال و محیط ورزش باشیم.

روی سخن ما با آقای کفاشیان است؛ داوران فوتبال هم مانند سایر جامعه فوتبال دارای حق و حقوقی هستند که اگر به آن تعرض شود باید دادگاه و مرجعی باشد که از آنها به به شایستگی دفاع کند، نه آن که قوانین و مجازات به حدی ضعیف باشد که افراد به خود اجازه دهند یک فرد را به خاطر یک یا چند اشتباه کاری، مورد ضرب وشتم قرار دهند!

آقای شیرازی جامعه فوتبال شما را ابتدا به عنوان داور فوتبال شناخته اند و بعد به عنوان رئیس هیت فوتبال استان تهران. جا دارد که در این مقطع زمانی با حمایت بیشتر و با درایت بهتر نسبت به رفع این گونه مسایل و نیز برخورد قاطع با خاطیان، باعثایجاد انگیزه و آرامش خاطر داوران شوید.

به هر حال در پی حوادثچند وقت اخیر فوتبال تهران که منجر به ضرب و شتم ۵ داور شد، داوران تهران با اطلاع رسانی از طریق پیامک و گذاشتن پیغام در صفحه های اجتماعی تصمیم بر اعتصاب و قضاوت نکردن در مسابقات را گرفته اند.

تصاویر زیر یکی از زشت ترین برخوردهای یک تیم با داور مسابقه است، مسابقه بین تیم های فوتبال راه آهن و فرخی باقرشهر از سری مسابقات لیگ برتر نوجوانان استان تهران که در زمین دانشگاه تهران در ساعت ۱۶ مورخ ۹۲/۵ / ۲۹ برگزار شد.