به گزارش مشرق،علی کفاشیان عصر یکشنبه در دیدار با استاندار هرمزگان با اشاره به برگزاری مجمع سالیانه هیئت فوتبال استان هرمزگان، بیان داشت: فوتبال این استان از مدیران و مسئولانی برخوردار است که با علاقه فراوان برای این رشته ورزشی کار می کنند و هرمزگان از قوی ترین استان ها در زمینه فوتبال محسوب می شود.

وی ادامه داد: در زمینه تقویت تیم های پایه و ایجاد آکادمی ها توسط باشگاهها، فوتبال بانوان، فوتبال ساحلی و فوتسال در این استان اقدامات خوبی انجام شده و تیم زیر ۱۲ ساله های این استان در جشنواره کشوری نمایش بسیار خوبی داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: با توجه به داشتن امکانات و ظرفیت های خوب برنامه هایی داریم تا مسابقات بین المللی در زمینه تیم های امید آسیا، جشنواره زیر ۱۴ ساله های آسیا و مسابقات فوتبال ساحلی را در استان هرمزگان برگزار کنیم.

کفاشیان اظهار داشت: همچنین این استان از استادیوم های استاندارد و خوبی برخوردار است که امکان دارد حتی در صورت موافقت کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی یک اردوی تیم ملی پیش از مسابقات جام ملتهای آسیا با توجه به همخوانی شرایط آب و هوایی هرمزگان با کشور میزبان در این استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه هرمزگان یکی از قطب های بزرگ فوتبال کشور است، عنوان کرد: این استان با توجه به همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس می تواند در زمینه ارتباطات و برگزاری مسابقات بین المللی با حضور این کشورها بسیار موثر و محل مناسبی برای برپایی اردوهای تیمهای ملی باشد و چشم انداز مناسبی برای رشد و توسعه فوتبال این استان در حال اجراست.