به گزارش مشرق، رسول خطیبی در مورد تساوی یک بر یک تیمش مقابل سپاهان گفت، بازی خیلی خوبی بود خدا را شکر می کنم که تیمی را درست کردم که در ابتدا منتقدان می گفتند جزو شش تیم اول نمی شویم اما اکنون آنقدر خوب کار کرده ایم که همه انتظار دارند در تمامی بازی ها برنده شویم و سپاهان را هم شکست دهیم. این نشان از توان تیمی و عملکرد خوب ما دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا انتخاب یک بازیکن از تراکتورسازی به اردوی تیم ملی عادلانه بوده است، عنوان کرد: اعتقاد دارم نه کی روش بلکه هر مربی سلیقه خاص خودش را دارد و باید به آن احترام بگذاریم اما اینکه از تیم صدرنشین که فوتبالی هجومی و زیبایی را ارائه می دهد تنها یک بازیکن دعوت می شود، تصمیمی تعجب برانگیز است. اگر کی روش فوتبال هجومی را دوست دارد باید نفرات بیشتری را از تراکتورسازی دعوت می کرد اما اگر می خواهد مثل جام جهانی بازی تدافعی را به نمایش بگذارد این مسئله به فوتبال ایران ضربه می زند.

سرمربی تراکتورسازی در ادامه تصریح کرد: اعتقاد دارم که سرمربی تیم ملی باید تفکراتش را عوض کند و فوتبالی هجومی را مد نظر خود قرار دهد. دعوت یک بازیکن از تراکتورسازی بی احترامی به تراکتورسازی و حتی منطقه شمال غرب ایران است. احترام به کی روش واجب است اما اینکه او فقط یک نفر را از تراکتورسازی دعوت کرده بی انصافی است و امیدوارم تفکراتش را تغییر دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می کند کی روش بازی های تراکتورسازی را می بیند گفت: این بازی ها را می بیند اما به قول جمشید نظمی مدیرعامل ما یا خوابش می آید و یا اینکه خمیازه می کشد. کی روش وقتی در ورزشگاه است بازی ها را خواب آلوده نگاه می کند و فکر می کنم زمان بازی های ما کلاً خواب است.

خطیبی در پاسخ به این سؤال که آیا این حق تراکتورسازی نیست که سرمربی تیم ملی چند بازی آنها را از نزدیک نگاه کند، اظهار داشت: فکر کنم او اصلاً بازی های ما را نگاه نمی کند و اینکه چه کسی بازیکنان را به تیم ملی دعوت می کند را خدا می داند. البته کی روش به مارکال آقاجانیان گفته بود با من صحبت کند. او با من صحبت کرد و گفت کی روش اعلام کرده در این اردو قصد داشته بازیکنان جام جهانی را فرا بخواهد و در اردوهای بعدی نفرات ما را به تیم ملی دعوت می کند اما من اکنون نمی بینم که فقط بازیکنان جام جهانی به تیم ملی دعوت نشدند و نفرات دیگری هم حضور دارند که این صحبت برایم قانع کننده نیست.

سرمربی تراکتورسازی در مورد اینکه فکر می کند انتقادهایش تأثیری در تصمیمات سرمربی تیم ملی دارد، اظهار داشت: من کاری به تیم های دیگر ندارم و از تیم خودم دفاع می کنم چرا که این حق را در تیمم می بینم که نفرات بیشتری را در تیم ملی داشته باشیم. اکنون این دیده نشدن بی احترامی به ما است. اکنون جو تبریز به نوعی است که هواداران ما از کم توجهی که به تیم شده است، ناراحت هستند.

خطیبی در مورد حضور علی کریمی در کادر فنی تیم ملی گفت: کریمی یکی از افرادی است که سالها در فوتبال ایران زحمت کشیده است باید به خاطر این انتخاب از کی روش تشکر کرد. آدم باید منطقی باشد و حرف حق را بزند. انتخاب کریمی بسیار منطقی و خوب بود و او می تواند در کنار کی روش از تجربیات او استفاده کند. آینده فوتبال ایران برای امسال کریمی ها است.

وی در پایان در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه آیا اعتقاد دارد گل سپاهان به تراکتورسازی آفساید بوده است، خاطرنشان کرد: جا دارد از حسین عسگری تشکر ویژه ای داشته باشم. او اعلام کرد که گل سپاهان آفساید بود و چون این مسئله را پذیرفته باید تشکر کنم. ما از اشتباهات داوری متضرر شدیم و امیدوارم دیگر این مسئله تکرار نشود. به هر حال این اتفاقی که افتاده و امیدوارم دیگر از داوری ضربه نخوریم چرا که گل سپاهان به ما آفساید بود. همین که عسگری این مسئله را پذیرفت برایمان جای دلگرمی دارد و خوشحالم که به این اشتباه پی برده است.