به گزارش مشرق، بارسلونا شب گذشته(یکشنبه) در دیداری آسان در لیگا برابر گرانادا به میدان رفت و موفق شد با شش گل به برتری برسد تا به صدر جدول این رقابت ها راه یابد.

لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا شب گذشته دو گل برای تیمش به ثمر رساند تا رکوردی بی نظیری خلق کند.

مسی با زدن این دو گل توانست چهارصدمین گل دوران بازی خود را جشن بگیرد. این بازیکن در ۵۲۵ بازی که برای تیم ملی آرژانتین و بارسلونا انجام داد موفق شد ۴۰۰ گل به ثمر برساند.

لیونل مسی پس از خلق این رکورد می گوید فکرش را نمی کرده روزی بتواند این تعداد گل در فوتبال به ثمر رساند.

او به خبرنگاران حاضر در ورزشگاه نوکمپ، گفت: اصلا تصورش را نمی کردم که بتوانم در دوران فعالیتم این تعداد گل را به ثمر برسانم. بسیار خوشحالم و باید از هم تیمی هایم تشکر کنم که با کمک آنها توانستم ۴۰۰ گل برای بارسلونا به ثمر برسانم. می خواهم تلاشم را بیشتر کنم تا به اهداف مهم تری در فوتبال دست یابم. برای من کسب افتخارات تیمی ارزش بیشتری تا افتخارات فردی دارد.

البته کریستیانو رونالدو نیز توانسته بود به این تعداد گل دست پیدا کند، ولی رونالدو در ۶۵۳ بازی توانسته بود ۴۰۰ گل به ثمر برساند.

لوئیس انریکه، سرمربی بارسلونا نیز با تمجید از ستاره آرژانتینی تیمش، گفت: مسی نیازی به تمجید ندارد. او بازیکن فوق العاده ای محسوب می شود. او کسی است که در زمین فوتبال جادو می کند و عاشق بازی کردن است.

انریکه ادامه داد: همیشه از دیدن بازی های مسی لذت می برم. او تاثیر بسیار زیادی در کیفیت بازی ما دارد. مسی بازیکن بسیار باهوشی است و می داند که چطور تلاشش را در زمین مسابقه به گل تبدیل کند. او بهترین بازیکن جهان است و از این که چنین بازیکنی را در تیمم دارم خیلی خوشحالم.