به گزارش مشرق،رضا غیاثی در خصوص قضاوت یدالله جهانبازی در دیدار تیم های ذوب آهن و استقلال گفت: اگر بخواهم در مورد دقایق بازی صحبت کنم باید بگویم که در دقیقه ۷ خطای امیرحسین صادقی روی مهاجم ذوب آهن که از شانس مسلم گلزنی برخوردار بود کارت قرمز داشت و داور باید او را اخراج می کرد اما خطای پشت محوطه جریمه درست بود.

وی ادامه داد: اخطار به مهدی رجب زاده پس از گلی هم که به ثمر رساند از سوی داور کاملا درست بود چرا که او این حق را نداشت که پیراهنش را روی سرش بکشد. در دقیقه ۱۴ هم اخطار به اسماعیل فرهادی درست بود اما داور در دقیقه ۱۷ خطای هند همین بازیکن را نگرفت.

کارشناس داوری کشورمان اظهار داشت: در دقیقه ۲۰ کامرانی فر به خوبی توپی را که آفساید نبود را دستور به ادامه بازی داد. در دقیقه ۲۳ اما محمد قاضی روی حسن زاده خطا کرد که داور این تکل خطا را ندید. همچنین در دقیقه ۲۹ اخطار جهانبازی به سیف پناهی درست بود همانطور که در دقیقه ۳۰ وقتی یک تماشاگر به داخل زمین آمد داور به درستی زمان بازی را متوقف کرد و آن را به پایان نیمه اول اضافه کرد.

غیاثی اظهار داشت: در دقیقه ۳۴ اخطاری که به اکبر ایمانی داده شد کاملا درست بود چرا که این بازیکن به عمد هند کرد. در دقیقه ۴۲ هم خطای امیرحسین صادقی روی حسن زاده دیده نشد. همچنین در دقیقه ۴۵ مقابل شاهینی کمک داور دوم این بازی هیچ خطایی صورت نگرفت اما او به اشتباه به سود استقلال خطا اعلام کرد.

کارشناس داوری کشورمان همچنین درباره گلی که استقلال به ثمر رساند اظهار داشت: بعد از به ثمر رسیدن گل مشخص شد که هاشم بیک زاده با خودش زیورآلات همراه داشته که بازیکنان حق استفاده از این وسایل را ندارند و این نشان می دهد که داوران این بازیکنان ذخیره را به خوبی کنترل نکردند.

وی درباره خطای آندرانیک تیموریان در دقیقه ۷۹ هم خاطر نشان کرد: تیموریان با کف پا و محکم به شکم حسن زاده زد که این یک خطای شدید به حساب می آید و چون کف پا به جای خطرناکی اصابت کرد باید این بازیکن اخراج می شد اما متأسفانه نه تنها اخراج یا حتی کارت زرد از سوی داور داده نشد بلکه حتی جهانبازی این صحنه را ندید و خطا نگرفت البته در دقیقه ۸۰ کارت زرد دوم به رجب زاده درست بود و وی به درستی اخراج شد.

غیاثی افزود: در دقیقه ۸۴ کارتی که به قاسم دهنوی به دلیل هند داده شد درست بود چرا که وی به عمد با دست توپ را کنترل کرد اما در دقیقه ۸۵ داور هند کرار را ندید آن هم در حالی که او با مشت و عمدا توپ را زد و باید کارت زرد می گرفت.

وی در پایان گفت: در دقیقه ۹۴ هم کامرانی فر به درستی توپی را که جهانبازی کرنر اعلام کرد اوت تشخیص داد چرا که توپ به تیر دروازه خورد و هیچ کرنری در میان نبود.