به گزارش مشرق،عبدالله ویسی در موردصحبت های اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطیکه اعلام کرده با ویسی برخورد می کنیم تا امثال او تکلیف شان را بدانند، گفت: مگر اعدامم می کنند که می گویند کاری می کنیم تا تکلیفشان را بدانند، مگر من فحاشی کردم یا به کسی تهمت زدم یا مثل حقی که از ما خورده شد حق کسی را خوردم؟ چرا نمی توانیم از حق مان دفاع کنیم؟ در ۵ بازی داور اشتباهات ۱۰۰درصد علیه ما داشته است که در نتیجه مسابقه تأثیر گذاشت.

وی افزود: مگر در بازی مقابل ذوب آهن، ملوان و صبای قم که پنالتی مان را نگرفتند حرف زدم؟ مگر در بازی مقابل فولاد که بازیکن ما اخراج شد حرفی زدم؟ در بازی مقابل ملوان پنالتی ما را نگرفتند آن وقت به اشتباه بازیکن ما را اخراج کردند و برای ملوان پنالتی گرفتند. آقای حسن زاده چه کاره است که این حرف ها را می زند؟! او می خواهد بلا به سرم بیاورم.

سرمربی استقلال خوزستان در مورد اینکه گفته می شود می خواهد طوری با او برخورد کند تا حساب کار دست دیگران بیاید، اظهار داشت: بله، اصلا اگر می خواهند بیایند به گوشم بزنند. من فقط از خدا می ترسم. یک خوزستانی عشایری هستم که تلفیقی از لر و عربم، از هیچ کس نمی ترسم و نمی گذارم کسی حقم را بخورد. هر چقدر حق خوری شده است بس است دیگر. آقایان بروید اشتباهات داوری را نگاه کنید، آقای جباری با من خصومت شخصی دارد که سر یک تیم را برید. اشتباهات او را در بازی نگاه کنید.

ویسی با اعلام اینکه دقایق صحنه هایی از بازی که داور دچار اشتباه شده است را درآورده است، خاطر نشان کرد: دقیقه ۴ و ۴۲ ثانیه، ۲۱ و ۴۵ ثانیه، دقیقه ۳۹ و پنالتی که در دقیقه ۴۴ گرفته شد، اصلا داور صحنه را ندید و کمکش هم پرچم خود را بالا نیاورد. من صحنه را میکس کردم و دور بازیکنان دایره کشیدم، داور اصلا صحنه را نمی بیند تازه اگر هم ببیند بازیکن ما روی زمین افتاد و بدون اینکه مانع حرکت کسی شود یا پایی را بزند بازیکن پرسپولیس خودش را زمین می اندازد. واقعا اشتباهات خنده دار بود. در دقیقه ۹۲ در گوشه زمین خطای خنده داری را گرفت که بازی را از سرعت انداخت. دقیقه ۹۳ و ۴۰ ثانیه خطای موسی کولی بالی را گرفت که به هیچ وجه خطا نبود. جالب است می خواهند من را تنبیه کنند، آنها با این اشتباهات باید من را مورد تشویق قرار دهند.

ویسی در ادامه تأکید کرد: به کدام داور بی احترامی کردم. یدالله جهانبازی، محسن ترکی، اکبریان و خورشیدی بیایند صحبت کنند و این مسئله را تأیید کنند. من کی دچار اشتباه شدم. از داوران جوان سؤال کنید، ۱۰ بار آنها دچار اشتباه شدند اما در پایان بازی خسته نباشید گفتم. حسن زاده من را به خوبی می شناسد. ۱۰ بار با یکدیگر به صورت تلفنی صحبت کردیم و او اعلام کرده یکی از سالم ترین مربیان هستم حالا چطور شده که این حرف ها را می زند!

وی افزود: مگر شما نمی گفتی امثال تو باید در فوتبال ایران باشند، حالا چرا ویسی بد شده است. حق چه کسی را در این کشور خوردم؟ مگر ایرادی دارد که گفتم داور کارمند وزارت ورزش است. چطور او می تواند برای تیمی که زیر نظر وزارت ورزش است قضاوت کند. او در کمیته آموزش چه کاری انجام می دهد، وقتی در کمیته آموزش است در کمیته داوران چه می کند. این آقا چطور توانسته ۳ شغله باشد!

سرمربی استقلال خوزستان در پاسخ به این سؤال که او فقط اعلام کرده چرا فردی که عضو وزارت ورزش است برای تیمی قضاوت می کند که زیر نظر وزارت ورزش است و به کسی اتهامی نزده است، اظهار داشت: من بد دهنی هم نکرده ام، داوری افتضاح بود. صحنه هایی که درآوردیم را به برنامه ۹۰ می دهیم تا مردم قضاوت کنند. برنامه ۹۰ به حرمت مردم خوزستان ۱۰ دقیقه وقت بگذارد و اشتباهات داوری را به نمایش دربیاورد. به شکلی صحبت می کنند که انگار می خواهند بچه بترسانند، ما در جنگ صدام علیه ایران به همراه خانواده مان زیر بمب، موشک، تانک و هواپیما بودیم و از کسی نترسیدم آن وقت شما می خواهید با این حرف ها ما را بترسانید؟ زورتان آمده که گفتیم داورتان اشتباه می کند. شاید می خواستید پرسپولیس از بحران دربیاید. سرتان را مثل کبک درون برف کردید. پرسپولیس خیلی خوب از بحران درآمد و ۷ امتیاز به دست آورد. این اتفاق به چه قیمتی افتاد. آقای حسن زاده چه زمان من به شما و کمیته داوران بی احترامی کردم که این بار دومم باشد. می گویند برخورد می کنیم انگار قتلی مرتکب شده ام. جنایتکاران و خائنان در این کشور می چرخند اما برخورد نمی شود مگر چه کاری انجام داده ام که می خواهند با من برخورد کنند. باز هم اعتراض می کنم و باز هم این کار را انجام خواهم داد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با این اتفاقات فکر نمی کند باز هم خودش قربانی شود، گفت: تیم و باشگاه را قربانی کردند عیبی ندارد، بگذارید من هم قربانی شوم. ما سالم ترین باشگاه هستیم، یک ریال به کسی بدهی نداریم و هیچ فردی که اتهام دلالی داشته باشد در باشگاه ما حضور ندارد و پایش به باشگاه ما باز نشده است. سالم ترین بازیکنان را به باشگاه جذب کردیم، باید باشگاه و من مورد تشویق قرار بگیرم. اگر دوست دارند ما هم تغییر رفتار بدهیم و آن طور شویم، قراردادهایمان را واضح و روشن به همه نشان داده ایم، هیچ شکایتی از ما در کمیته انضباطی نیست. آقای حسن زاده این کارنامه جای تشویق دارد. به جای ما با داور برخورد کنید که چرا به این شکل قضاوت کرد.

وی تأکید کرد: چرا حق تیم شهرستانی را خوردید. من حرف حق را زدم باز هم می گویم داوری بد نبود بلکه افتضاح بود. آقای حسن زاده همیشه می گفتید من از سالم ترین مربیان هستم و باید در فوتبال بمانم، من همان ویسی ام چرا همان صحبت ها را می کنید.

سرمربی استقلال خوزستان در پاسخ به این سؤال که باید سوشا مکانی در دقیقه ۲۱ اخراج می شد، عنوان کرد: کمک داور مقابل داور وسط ایستاده بود و اول به داور نگاه کرد تا ببیند پرچم بزند یا نه و این کار را انجام نداد سپس کمک داور طرف مقابل می توانست در سمت دیگر زمین پنالتی بگیرد، چرا این کار را نکرد؟ شما به عکس داور نگاه کنید، او پشت بازیکن قرار دارد و اصلا صحنه را نمی بیند. دید بازیکن پرسپولیس به زمین افتاده و اعلام پنالتی کرد تازه کمک داور پرچم زد و به سود ما پنالتی گرفت. اما وقتی دید داور روی نقطه پنالتی آمده است او هم تصمیم داور را تأیید کرد. این اتفاقات چه دلیلی دارد؟ ما ۴ جوان را به تیم آوردیم و تلاش می کنند، چرا باید این اتفاقات بیفتد. اگر اشتباه در صحنه اوت، کرنر یا هندی باشد قابل قبول است اما داور ۷ سوت معنی دار زد. از حسن زاده انتظار زیادی دارم. شما که قاضی و مکه رفته هستید باید این مسائل را بررسی کنید. من همان فردی هستم که بارها از من تعریف کردید. اجازه بدهید از حقم دفاع کنم یک بار هم از داور بپرسید که چرا حق یک تیم را خوردید.