به گزارش مشرق،این تصمیم به دنبال استعفای جمال محمود سرمربی اردنی تیم ملی فوتبال فلسطین و موافقت فدراسیون فوتبال اتخاذ شده است.

پایگاه خبری اسپورت ۳۶۰ با اعلام این خبر به نقل از یک مقام نزدیک به فدراسیون فوتبال فلسطین نوشت: فدراسیون فوتبال فلسطین در نظر دارد با عقد قرار دادی سر مربیگری تیم ملی فوتبال فلسطین را در بازیهای جام ملتهای ۲۰۱۵ آسیا که قرار است در استرالیا برگزار شود، به دیگه مارادونا بسپارد.

ظاهرا مقامات فدراسیون فوتبال فلسطین از طریق یکی از کشورهای آمریکای جنوبی با مارادونا در حال تماس هستند تا وی را برای سرمربیگری فوتبال فلسطین در جام ملتهای اسیا که برای نخستین بار به آن راه یافته است قانع کنند.

این منبع نقل کرده است که مقامات فدراسیون فوتبال فلسطین قصد دارند از مارادونا بخواهند به این قرارداد به عنوان کمک روحی و معنوی به فوتبال فلسطین در جام ملتهای آسیا نگاه کند.

گفتنی است مارادونا پیش از این حمایت خود را از قضیه فلسطین اعلام کرده و گفته بود که دوست دارد در آینده ای نزدیک از اراضی اشغالی فلسطین دیدن کند.

تیم ملی فوتبال فلسطین با شکست فیلیپین جواز صعود به جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ را به دست آورد. این برای نخستین بار در تاریخ فلسطین است که جواز صعود به جام ملت های آسیا را به دست می آورد.

تیم ملی فوتبال فلسطین با شکست فیلیپین در پلی آف جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ جواز به این رقابت ها را که قرار است به میزبانی استرالیا برگزار شود به دست آورد تا بازیکنان ومردم این کشور غرق در شادی شوند. فلسطین باید در گروه چهار با تیم های اردن، عراق و ژاپن رقابت کند. با صعود فلسطین تکلیف ۱۶ تیم راه یافته به جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ مشخص شد. تیم ملی فوتبال ایران با تیم های قطر، کویت و بحرین همگروه است و باید شانس خود را برای قهرمانی در این رقابت ها آزمایش کند.