به گزارش مشرق،نصرالله سجادی در ارزیابی اش از عملکرد کاروان ایران تا روز ششم از هفدهمین دوره بازیهای آسیایی گفت: براساس پیش بینی هایی که در رشته های مختلف داشتیم تا اینجای کار موفق بودیم. البته اگر بخواهیم ارزیابی دقیق تری داشته باشیم در جودو نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم و نتایج قابل قبولی نیست. در وزنه برداری هم باید مدال های بیشتری می گرفتیم اما این اتفاق نیفتاد و آنها عملکرد متوسطی داشتند.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد وزنه برداران ایران منتظر هستند تا رقیبانشان وزنه ها را بیندازند و بعد مدال بگیرند گفت: قطعا هیچ وزنه برداری برای انداختن وزنه روی تخته نمی رود و منتظر انداختن وزنه توسط رقیبش نیست. با این حال انتظار ما از وزنه برداری بیشتر بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه قطعا در پایان بازیهای آسیایی وزارت ورزش و جوانان ارزیابی دقیقی از عملکرد همه ورزشکاران خواهد داشت گفت: ما و کمیته ملی المپیک همه شرایط برای حضور ورزشکاران در بازیهای آسیایی را فراهم کردیم و اگر فدراسیونی نتواند طبق پیش بینی ها نتیجه بگیرد قطعا باید پاسخگوی دلایل ناکامی ها باشد.

وی در مورد پیش بینی اش از روزهای آینده بازیهای آسیایی و مدال آوری ورزشکاران ایران گفت: به هر حال ما در روزهای آینده رشته های کشتی آزاد و فرنگی، کاراته و تکواندو چند رشته دیگر را داریم که امیدوار هستیم در این رشته ها بتوانیم به مدال های مورد نظرمان دست پیدا کنیم.

نصرالله سجادی که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد در مورد عملکرد بانوان ورزشکار ایران در بازیهای آسیایی گفت: پیش بینی ما همین بود که بانوان بتوانند نتایج خوبی بگیرند که خوشبختانه آنها طبق پیش بینی عمل کردند. امیدوارم در ادامه کار هم این روند ادامه داشته باشد و ما در این بخش صاحب مدال های بیشتری شویم.

وی در مورد عملکرد تیم فوتبال امید ایران در بازیهای آسیایی گفت: به نظرم فوتبال در این دوره از بازیها خیلی ابتدایی عمل کرد و در بین سه تیم سوم شد و از دور رقابت ها کنار رفت. بالاخره هر کشوری که کار کند حاصل کارش را می بیند. کشورهای دیگر خوب پیشرفت کرده اند اما ما نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

نصرالله سجادی در ادامه خاطر نشان کرد: فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی نتایج تیم امید باشد. اگر قرار باشد ما در بازیهای مقدماتی المپیک هم با این بازیکنان و با این روش بازی کنیم بهتر است به این مسابقات نرویم. البته تیم ما بازیکنانی دارد که در لیگ بازی می کنند و شرایط خوبی دارند. قطعا اگر تیم امید فرصت آماده سازی خوبی داشته باشد می تواند در مرحله مقدماتی بهتر از این ظاهر شود.